Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Vít Hloušek, Lubomír Kopeček: Politické strany

Knihy naučná literatura

Vít Hloušek, Lubomír Kopeček: Politické strany

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Politické strany - Původ, ideologie a transformace politických stran v západní a střední Evropě - Hloušek Vít, Kopeček Lubomír. Už více jak dvě desetiletí uplynula od pádu železné opony a proměny komunistických diktatur v demokracie. Dnes státy západní a střední Evropy sdílejí společný politický prostor ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Jaké má kniha
Politické strany
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vít Hloušek, Lubomír Kopeček: Politické strany koupíte i tady

Specifikace Vít Hloušek, Lubomír Kopeček: Politické strany

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 126 Kč

Už více jak dvě desetiletí uplynula od pádu železné opony a proměny komunistických diktatur v demokracie. Dnes státy západní a střední Evropy sdílejí společný politický prostor Evropské unie. Vytváří to fascinující příležitost pro analýzu podobností a rozdílů mezi nimi. Tato kniha se zaměřuje se zaměřuje na problematiku politických stran, které jsou pro fungování demokracie mimořádně důležité. Společně nastiňuje západoevropské strany a jejich středoevropské protějšky, což zahrnuje detailní analýzu stranických » ... a dál?

Produkt Vít Hloušek, Lubomír Kopeček: Politické strany

Vít Hloušek, Lubomír Kopeček: Politické strany - parametry

Název produktu: Vít Hloušek, Lubomír Kopeček: Politické strany
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 126 Kč
Maximální cena: 308 Kč
Ušetríte až: 182 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Politické strany - Původ, ideologie a transformace politických stran v západní a střední Evropě - Hloušek Vít, Kopeček Lubomír. Už více jak dvě desetiletí uplynula od pádu železné opony a proměny komunistických diktatur v demokracie. Dnes státy západní a střední Evropy sdílejí společný politický prostor Evropské unie. Vytváří to fascinující příležitost pro analýzu podobností a rozdílů mezi nimi. Tato kniha se zaměřuje se zaměřuje na problematiku politických stran, které jsou pro fungování demokracie mimořádně důležité. Společně nastiňuje západoevropské strany a jejich středoevropské protějšky, což zahrnuje detailní analýzu stranických aktérů v České republice, Maďarsku, Polsku, na Slovensku a ve Slovinsku. Jednotlivé kapitoly komplexně mapují sociální demokraty, zelené, krajní levici, konzervativce, liberály nebo krajní pravici. Čtenář tak může sledovat původ, ideologii, proměny a mezinárodní vazby jednotlivých stran v evropské perspektivě. Svým obsahem text odpovídá na velkou výzvu v oblasti výzkumu politických stran a stranických systémů po nalezení nových srovnávacích rámců, před kterou stojí současná politická věda. O významu knihy svědčí i skutečnost, že původně vyšla v prestižním britském nakladatelství Ashgate.Autoři působí na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Vít Hloušek (1977) je docentem katedry mezinárodních vztahů a evropských studií. Lubomír Kopeček (1975) je docentem katedry politologie. Oba se dlouhodobě věnují problematice srovnávací politologie, zejména výzkumu stranických systémů evropských zemí, a soudobým politickým dějinám. Publikace: Politické strany - Původ, ideologie a transformace politických stran v západní a střední Evropě - Hloušek Vít, Kopeček Lubomír.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.