Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Viktor Krupa: Polynéská kosmogonie

Knihy

Viktor Krupa: Polynéská kosmogonie

Hodnocení: 1x
  • 4

Fundované dílo z pera předního slovenského odborníka na historii a kulturu Oceánie a ředitele Kabinetu orientalistiky SAV. Lidé zaujímají velmi rozdílné postoje k mýtům. Podle jedněch jsou mýty nesmyslné a chaotické příběhy, které neposkytují čtenářům ani poučení ani zábavu. Jiní jsou zase přesvědčeni, že je v nich ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Viktor Krupa: Polynéská kosmogonie koupíte i tady

Specifikace Viktor Krupa: Polynéská kosmogonie

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 116 Kč

Fundované dílo z pera předního slovenského odborníka na historii a kulturu Oceánie a ředitele Kabinetu orientalistiky SAV. Lidé zaujímají velmi rozdílné postoje k mýtům. Podle jedněch jsou mýty nesmyslné a chaotické příběhy, které neposkytují čtenářům ani poučení ani zábavu. Jiní jsou zase přesvědčeni, že je v nich zašifrovaná prastará moudrost a hluboké poznání podstaty světa. Za těmito protichůdnými stanovisky se skrývá otázka, zda mýtus obsahuje racionální jádro anebo ne. OBSAH: Jaký smysl má zabývat se mýty » ... a dál?

Produkt Viktor Krupa: Polynéská kosmogonie

Viktor Krupa: Polynéská kosmogonie - parametry

Název produktu: Viktor Krupa: Polynéská kosmogonie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 116 Kč
Maximální cena: 193 Kč
Ušetríte až: 77 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Fundované dílo z pera předního slovenského odborníka na historii a kulturu Oceánie a ředitele Kabinetu orientalistiky SAV. Lidé zaujímají velmi rozdílné postoje k mýtům. Podle jedněch jsou mýty nesmyslné a chaotické příběhy, které neposkytují čtenářům ani poučení ani zábavu. Jiní jsou zase přesvědčeni, že je v nich zašifrovaná prastará moudrost a hluboké poznání podstaty světa. Za těmito protichůdnými stanovisky se skrývá otázka, zda mýtus obsahuje racionální jádro anebo ne. OBSAH: Jaký smysl má zabývat se mýty Místo Polynésie v Oceánii Tradiční členění Oceánie: Melanésie, Mikronésie a Polynésie Oceánské mýty dnes Melanéská, mikronéská a indonéská kosmogonie Hranice rozmanitosti polynéské kosmogonie Jazykové a kulturní členění Polynésie Základní črty náboženství Polynésanů Stvoření světa v mýtech souostroví Tonga O původu světa a jeho obyvatel O původu člověka podle obyvatel ostrova Niue Maui v samojských mýtech Fragmenty mýtů z ostrovů Rennell (Mungaba) a Bellona (Mungiki)

Kumulipo Havajský zpěv o stvoření Ostrov Mangaia a počátek světa Stvoření světa podle novozélandských Maorů Maui a dovršení stvoření / Nová koncepce stvoření (Tahiti) Fragmenty dávného obrazu stvoření (Markézy) / Jiný panteon (Velikonoční ostrov) Polynéská kosmogonie - Viktor Krupa. Legendy a mýty Polynésie. Polynéská kosmogonie - Viktor Krupa od nakladatelství CAD Press v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.