MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Vesna Tvrtković: Idioti 21. století

Próza - beletrie

Vesna Tvrtković: Idioti 21. století

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788090493650

Miki je jednoznačný antihrdina - egoista, cynik a celkově nesympatický člověk. Tento sobec do morku kostí se rozhodne, že napíše studii o manipulaci lidí. Sleduje čtyři přátele, kterým hodlá vnutit vlastní pohled na svět, chce je přetvořit tak, aby je proměnil z "Idiotů", tedy lidí s velkým srdcem, v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85948
skladem

Jaké má kniha
Idioti 21. století
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Vesna Tvrtković: Idioti 21. století

Čerstvá hodnocení Vesna Tvrtković: Idioti 21. století

  • 4

Viki73, 25. listopadu 2015

Velice svěží a příjemné překvapení s pěkným vhledem do duše mladých lidí a stejně tak s moderním zamotaným příběhem s pointou. Přečtené za chvilku a něco to ve vás určitě zanechá, doporučuji.


Specifikace Vesna Tvrtković: Idioti 21. století

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 45 Kč

Idioti 21. století - Tvrtković Vesna Miki je jednoznačný antihrdina - egoista, cynik a celkově nesympatický člověk. Tento sobec do morku kostí se rozhodne, že napíše studii o manipulaci lidí. Sleduje čtyři přátele, kterým hodlá vnutit vlastní pohled na svět, chce je přetvořit tak, aby je proměnil z "Idiotů", tedy lidí s velkým srdcem, v pragmatiky. Jeho vzorek se časem zúží na dvě osoby, dva lidi, kteří jsou mu nejbližší - dlouholetý kamarád Daniel a nezištná dívka Sára. Miki oběma touží předvést, jak je » ... a dál?

Produkt Vesna Tvrtković: Idioti 21. století

Vesna Tvrtković: Idioti 21. století - parametry

Název produktu: Vesna Tvrtković: Idioti 21. století
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 45 Kč
Maximální cena: 99 Kč
Ušetríte až: 54 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Miki je jednoznačný antihrdina - egoista, cynik a celkově nesympatický člověk. Tento sobec do morku kostí se rozhodne, že napíše studii o manipulaci lidí. Sleduje čtyři přátele, kterým hodlá vnutit vlastní pohled na svět, chce je přetvořit tak, aby je proměnil z "Idiotů", tedy lidí s velkým srdcem, v pragmatiky. Jeho vzorek se časem zúží na dvě osoby, dva lidi, kteří jsou mu nejbližší - dlouholetý kamarád Daniel a nezištná dívka Sára. Miki oběma touží předvést, jak je důležité přestat být Idiotem, jak je potřebné stát se sobcem. Klade jim do cesty překážky, snaží se tahat za nitky, vnucuje postoje, až se nakonec začne sám chovat nepředvídatelně, téměř jako smyslů zbavený. A to vše pro jednu studii. Recenze: Útlá knížka Vesny Tvrtković nemá chybu Na pohled jednoduchá, krátká knížka se zajímavým a chytlavým názvem a poněkud výstřední obálkou v sobě skrývá opravdu nápaditý příběh. Ačkoliv téměř dvojité řádkování a písmo velikostí vhodné spíše do čítanky budí dojem jednoduché a možná i tak trochu prázdné literatury, tahle knížečka svým svěžím duchem a neohraným dějovým nápadem nadchne. Vesna Tvrtković, autorka této psychologické novely, vydala již před dvěma lety sbírku svých povídek. Tato kniha je její druhou samostatně vydanou publikací a myslím, že rozhodně stojí za povšimnutí. Nejen, že ji rodačka ze Sarajeva psala rovnou v českém jazyce, ale dokonce z pozice muže jako hlavního hrdiny. Vstupujeme do světa vyléčeného Idiota, který se pečlivě připraveným plánem snaží z tzv. idiotství vyléčit i své nejbližší. Čtenář zprvu příliš nechápe – je hrdina blázen či zoufalec? Děj má ovšem spád a příběh se tak odehrává neskutečně rychle. Takováhle konstrukce vyprávění nepotřebuje zbytečné vykreslování a zdlouhavé vnitřní monology, vše se děje přímo a čtenáře to baví. Vše dokreslují vyvedené dialogy prodchnuté jemným humorem. Idioty 21. století přečtete jedním dechem a to nejen pro jejich útlou vazbu.


Recenze Vesna Tvrtković: Idioti 21. století

Viki73, 25. listopadu 2015Velice svěží a příjemné překvapení s pěkným vhledem do duše mladých lidí a stejně tak s moderním zamotaným příběhem s pointou. Přečtené za chvilku a něco to ve vás určitě zanechá, doporučuji.
Hodnocení:
  • 4
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Vesna Tvrtković: Idioti 21. století

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.