Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Věra Martínková: Český jazyk 1 - Věra Martínková

Knihy

Věra Martínková: Český jazyk 1 - Věra Martínková

Hodnocení: 1x
  • 4

Stavba učebnice odpovídá osnovám pro 1. ročník SŠ a RVP. Učebnice je rozdělena na 2 části - Sloh a Jazyk. Slohová část obsahuje základní poučení o slohu i o jazyce jako prostředku komunikace, krátké informační útvary, vypravování, další útvary informačního charakteru a referát. Jazyková část se soustřeďuje ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Věra Martínková: Český jazyk 1 - Věra Martínková

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 75 Kč

Stavba učebnice odpovídá osnovám pro 1. ročník SŠ a RVP. Učebnice je rozdělena na 2 části - Sloh a Jazyk.

... a dál?

Produkt Věra Martínková: Český jazyk 1 - Věra Martínková

Věra Martínková: Český jazyk 1 - Věra Martínková - parametry

Název produktu: Věra Martínková: Český jazyk 1 - Věra Martínková
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 75 Kč
Maximální cena: 90 Kč
Ušetríte až: 15 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Stavba učebnice odpovídá osnovám pro 1. ročník SŠ a RVP. Učebnice je rozdělena na 2 části - Sloh a Jazyk.

Slohová část obsahuje základní poučení o slohu i o jazyce jako prostředku komunikace, krátké informační útvary, vypravování, další útvary informačního charakteru a referát. Jazyková část se soustřeďuje zejména na mluvené a psané jazykové projevy, všestranné jazykové rozbory a diktáty. Jsou zde obsaženy i bloky otázek, úkolů, cvičení, námětů a projektů.

Učebnice je součástí oblíbeného cyklu učebnic ČJL pro SŠ Věry Martinkové a kol. Stavba učebnice odpovídá osnovám pro 1. ročník SŠ a RVP. Učebnice je rozdělena na 2 části - Sloh a Jazyk. Slohová část obsahuje základní poučení o slohu i o jazyce jako prostředku komunikace, krátké informační útvary, vypravování, další útvary informačního charakteru a referát. Jazyková část se soustřeďuje zejména na mluvené a psané jazykové projevy, všestranné jazykové rozbory a diktáty. Jsou zde obsaženy i bloky otázek, úkolů, cvičení, námětů a projektů.

V roce 2000 poprvé vydalo nakladatelství TRIPOLIA v Praze netradičně pojatý cyklus 23 učebnic pro předmět český jazyk a literatura pro střední školy. Je to ojedinělý počin nakladatelský i autorský, neboť pod vedením PhDr. Věry Martinkové, CSc. vytvořil autorský kolektiv dílo, které svým rozsahem pokrývá celou osnovami předepsanou látku středních škol. Jednotlivé knihy cyklu jsou propojeny synchronně (tj. v jednotlivých ročnících) i diachronně (tj. od prvního po čtvrtý ročník). Četnými „nabídkovými bloky" ukázek, cvičení, úkolů, námětů a projektů učebnice umožňují zároveň diferencovanou výuku podle typu a zaměření škol i podle zájmů a orientace jednotlivých tříd i jednotlivých žáků.

Autorka koncepce zde zhodnotila jak svoji práci učitelskou (na středních a vysokých školách), tak svoji vědeckou práci v oboru didaktiky češtiny a teorie učebnic. Mohla zde uplatnit také bohaté zkušenosti ze zahraničí, které získala jako aktivní členka několika mezinárodních organizací zaměřených na problematiku výuky a učebnic. Pracovala též jako expert v oblasti tvorby učebnic pro MŠMT ČR.

Významným přínosem cyklu učebnic je jeho pojetí jako aktivizujícího materiálu, inspirujícího žáky k bohaté samostatné i skupinové práci i k práci tvořivé (na rozdíl od učebnic předchozího období, které byly z převážné části materiály transmisními, pouze předávajícími vědomosti a psanými především formou výkladu). V cyklu jsou důsledně uplatňovány i další rysy potřebné k tomu, aby se učebnice mohla stát edukačně úspěšnou: jednotná koncepce pro všechny knihy ročníku i pro všechny čtyři ročníky, přísná logická výstavba, jednotná terminologie, využití nejnovějších odborných poznatků, přehledné desetinné číslování, funkční využití barev, obrázků, tabulek a schémat i celková funkční grafická úprava, doplnění zajímavými přílohami ve formě tabulek, přehledů i celých vývojových kapitol. Usilujeme o vysokou didaktickou a jazykovou úroveň, o přiměřenost a srozumitelnost textů (a


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.