Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Věra Beranová: Dějiny v umění - Umění v dějinách

Knihy

Věra Beranová: Dějiny v umění - Umění v dějinách

Hodnocení: 0x
  • 4

Soubor textů dokumentuje autorčin zájem o umění, ale stejně tak o historii. Svým studiem a celým zaměřením vnímá, chápe a taky hodnotí umění vždy ve vztahu k dějinám. Právě v kontextu českých, či československých dějin sehrávalo umění vždy velmi významnou roli. Umění, nejen historickou situaci odráželo, a tak svým ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.88517
skladem

Jaké má kniha
Dějiny v umění - Umění ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Věra Beranová: Dějiny v umění - Umění v dějinách koupíte i tady

Specifikace Věra Beranová: Dějiny v umění - Umění v dějinách

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 339 Kč

Soubor textů dokumentuje autorčin zájem o umění, ale stejně tak o historii. Svým studiem a celým zaměřením vnímá, chápe a taky hodnotí umění vždy ve vztahu k dějinám. ... a dál?

Produkt Věra Beranová: Dějiny v umění - Umění v dějinách

Věra Beranová: Dějiny v umění - Umění v dějinách - parametry

Název produktu: Věra Beranová: Dějiny v umění - Umění v dějinách
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 339 Kč
Maximální cena: 396 Kč
Ušetríte až: 57 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Soubor textů dokumentuje autorčin zájem o umění, ale stejně tak o historii. Svým studiem a celým zaměřením vnímá, chápe a taky hodnotí umění vždy ve vztahu k dějinám. Právě v kontextu českých, či československých dějin sehrávalo umění vždy velmi významnou roli. Umění, nejen historickou situaci odráželo, a tak svým způsobem vytvářelo její obraz, ale umění v mnohém historii spoluvytvářelo. V sedmnácti celcích se autorka pokouší odpovědět na základní otázky tohoto vztahu, umění a dějin, artefaktu a historického faktu. Každý autor si většinou klade otázku o smyslu svého počínání, tedy proč něco píše. Odhlédneme-li otázku popularity, zbývají nám jen ty vznešené cíle, ty ideály pobývající kdesi na stále se vzdalujícím horizontu. Proto, abych vysvětlila záměr svého předkládaného textu, vypůjčila jsem si slova Ernesta Cassirera: „Kdo jsem, ale také, kdo jsme, odkud jsem, ale také, odkud jsme, kam jdu, ale také, kam jdeme?“ Cassirer vidí tuto cestu poznání sebe a světa kolem sebe v umění a historii, ty pro něj“... představují nejmocnější nástroje našeho zkoumání lidské podstaty. A tak se ptá:“Co by jsme věděli o člověku bez těchto dvou zdrojů...". doplňme si bez umění a historie.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.