Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen VEGA-L Osudy lidických dětí - Vzpomínky, svědectví, dokumenty - Jol...

Knihy

VEGA-L Osudy lidických dětí - Vzpomínky, svědectví, dokumenty - Jol...

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Osudy lidických dětí - Vzpomínky, svědectví, dokumenty - Jolana Macková;Ivan Ulrych. Tato kniha je vůbec první publikací, která v maximálně možné míře mapuje osudy 105 dětí ze starých Lidic. Autoři při jejím zpracování vyšli z většiny dostupných pramenů (viz kapitola "Použité prameny a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83783

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace VEGA-L Osudy lidických dětí - Vzpomínky, svědectví, dokumenty - Jol...

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 179 Kč

Publikace: Osudy lidických dětí - Vzpomínky, svědectví, dokumenty - Jolana Macková;Ivan Ulrych. Tato kniha je vůbec první publikací, která v maximálně možné míře mapuje osudy 105 dětí ze starých Lidic. Autoři při jejím zpracování vyšli z většiny dostupných pramenů (viz kapitola "Použité prameny a literatura") a jednotlivé informace poskládali do mozaiky skutečného příběhu. Veškeré nesrovnalosti v historických datech či skutečnostech a stejně tak i chybějící informace velmi ochotně doplnily či uvedly na » ... a dál?

Produkt VEGA-L Osudy lidických dětí - Vzpomínky, svědectví, dokumenty - Jol...

VEGA-L Osudy lidických dětí - Vzpomínky, svědectví, dokumenty - Jol... - parametry

Název produktu: VEGA-L Osudy lidických dětí - Vzpomínky, svědectví, dokumenty - Jol...
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 179 Kč
Maximální cena: 200 Kč
Ušetríte až: 21 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Osudy lidických dětí - Vzpomínky, svědectví, dokumenty - Jolana Macková;Ivan Ulrych. Tato kniha je vůbec první publikací, která v maximálně možné míře mapuje osudy 105 dětí ze starých Lidic. Autoři při jejím zpracování vyšli z většiny dostupných pramenů (viz kapitola "Použité prameny a literatura") a jednotlivé informace poskládali do mozaiky skutečného příběhu. Veškeré nesrovnalosti v historických datech či skutečnostech a stejně tak i chybějící informace velmi ochotně doplnily či uvedly na pravou míru pracovnice lidického Památníku a především pak některé z přeživších lidických žen a dětí. Právě díky této konfrontaci s jejich stále živými vzpomínkami bylo možné předložit věrohodný a autentický popis veškerých událostí, spojených s tragickými osudy dětí ze starých Lidic. Podrobné vylíčení událostí po 10. červnu 1942 z pohledu lidických dětí a matek je doplněno dobovými fotografiemi, kopiemi dokumentů a ilustračními fotografiemi z míst zmiňovaných v textu, dále pak citacemi a kopiemi dopisů napsaných lidickými dětmi těsně před uzavřením jejich osudů, a v neposlední řadě i citacemi a životopisy přeživších lidických dětí, včetně jejich dobových i současných fotografií. To všechno dodává celé knize punc "opravdovosti" budou-li mít čtenáři pocit, že popisované události jsou jen jakýmsi anonymním válečným příběhem, jakých známe z knih či filmů bezpočet, kapitola "Konec... a pro některé i nový začátek" jim vrátí vědomí kruté reality - toto jsou skuteční lidé a toto se jim doopravdy stalo... Publikace: Osudy lidických dětí - Vzpomínky, svědectví, dokumenty - Jolana Macková;Ivan Ulrych.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.