Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Various: Soudruzi, to není fakt, to se opravdu - CD - Various

Knihy

Various: Soudruzi, to není fakt, to se opravdu - CD - Various

Hodnocení: 1x
  • 4

Archiv Supraphonu, Českého rozhlasu a České televize ukrývá obrovské množství zvukového materiálu z uplynulých desetiletí. Mezi nimi pak svým rozsahem vévodí nejrůznější projevy, pásma a pořady, které propagovaly totalitní režim. Moc ve své nadutosti vytvořila tak nakonec díla, která v nových souvislostech ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78319
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Various: Soudruzi, to není fakt, to se opravdu - CD - Various koupíte i tady

Specifikace Various: Soudruzi, to není fakt, to se opravdu - CD - Various

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 152 Kč

Archiv Supraphonu, Českého rozhlasu a České televize ukrývá obrovské množství zvukového materiálu z uplynulých desetiletí. Mezi nimi pak svým rozsahem vévodí nejrůznější projevy, pásma a pořady, které ... a dál?

Produkt Various: Soudruzi, to není fakt, to se opravdu - CD - Various

Various: Soudruzi, to není fakt, to se opravdu - CD - Various - parametry

Název produktu: Various: Soudruzi, to není fakt, to se opravdu - CD - Various
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 152 Kč
Maximální cena: 191 Kč
Ušetríte až: 39 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Archiv Supraphonu, Českého rozhlasu a České televize ukrývá obrovské množství zvukového materiálu z uplynulých desetiletí. Mezi nimi pak svým rozsahem vévodí nejrůznější projevy, pásma a pořady, které propagovaly totalitní režim. Moc ve své nadutosti vytvořila tak nakonec díla, která v nových souvislostech působí humorně. Absurditu doby mapuje tato koláž, jež z archivních záznamů vybírá ty,které zvláště komicky charakterizují dobu svého vzniku. Projevy bývalých prezidentů (z nichž nejslavnější je vánoční projev Antonína Zápotockého a jeho vyprávění dětem o přeměně Ježíška v Dědu Mráze), čtvrthodinky akademika Zdeňka Nejedlého, pověstného svou senilitou, řady propagačních pořadů s družstevníky, úderníky, ženami o MDŽ, v nichž kouzlo nechtěného vyvolává smích, tvoří jádro výběru. Tovše provázejí častušky, sborové a pionýrské písně, hurá písničky z 50. let i z doby normalizační. Nesmí chybět ani pověstný kůl v plotě, sbory souboru dočasně umístěného na našem území, znělky dobových televizních seriálů a komické projevy tajemníků nejrůznějších kalibrů. Směsice uvedených záznamů shromažďuje to, co si lidé v minulých desetiletích tajně nahrávali, aby se mohli vysmát režimu, který je dusil. Výběr z archivních absurdit, nahromaděných v dobách totality!

Seznam skladeb

1. Kupředu, levá2. Právě se vracím z Hradu...Záznam z projevu Klementa Gottwalda na Staroměstském náměstí. Montáž k pořadu Nejen se zbraní v ruce k 30. výročí vzniku Lid3. Slavík a píchačky4. Nikdo z průvodu neutíkal. Vzpomínka zakládajícího člena Lidových milicí Karla Šimona5. Únorová světla6. Ježíšek zestárl a narostly mu vousy....úryvek z vánočního projevu Antonína Zápotockého k mládeži a dětem7. Všichni jsme mladí8. 30 let obdivu a lásky k SSSR. Proslov nár. umělce E.F.Buriana9. Kdo nás odnaučil tmářství? (úryvek)10. Ne, ne, válka nebude11. Až hlava by se nám z toho mohla zatočit - úryvek12. Ide Frantík (Jde Frantík kolem zahrádky)13. Ráno vyjedeme na pole14. Raketová píseň15. Paní Curieová16. Tu laboratoř nám nikdo nevezme17. Založily jsme družstvo18. O jednom traktoru19. Daragyje taváryšči20. Pionýrka Naďa21. Budujeme22. Co všechno můžeme poslouchat. Projev k otevření rozhlasového vysílače na Moravě23. Znělka Radia Svobodná Evropa24. Dobrý den25. Ať žije...26. Slavík a píchačky27. Kolik nadojíte?28. Se zpěvem a smíchem29. Veškerá tráva bude pokosena30. Pionýr31. Dievčatka si sadli na debničky32. Sdružené pojištění pracujících33. Upadnuté končetiny34. Súdruhovia a súdružky35. Samovary-samopaly36. Jožka Jabůrková a Maruška Kostuříková37. Píseň o centrální skupině vojsk38. Statečný rozvědčík39. Kapitán SNB40. Vrzali a skřípali v ustřižených riflích41. Prahou staletí. Reportážní cyklus42. Praha našich dnů s básní Traktorista43. Zpívej si dál44. Projev Miloše Jakeše v Červeném hrádku, 1989 (Kůl v plotě, dva miliony berou a bojlery..)45. Sdružené pojištění pracujících46. Co když ale neumřu?47. Kupředu, zpátky ni krok! hovoří: Klement Gottwald, Gustav Husák, Milouš Jakeš.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.