MENU

Srovnání cen » Koníčky a outdoor » Gadgety » Srovnání cen Var Závětří

Gadgety

Var Závětří

Hodnocení: 6x
  • 4
EAN: 8594051630023

Závětří plamene pro vařič VAR 2Důležitým doplňkem vařiče VAR je závětří plamene V 2. Je mimořádně účinné a má vysoký reflexní efekt. Svým provedením zajišťuje vysoce účinnou ochranu plamene proti poryvům větru. Dále se projevuje značným reflexním účinkem, tj. že veškeré teplo spalných plynů se odráží pod varnou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.7743
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Srovnání cen Var Závětří

Specifikace Var Závětří

Kategorie Gadgety
Výrobce Var
Nejnižší cena 116 Kč

Závětří nebo stabilizátor kartuše systému VAR 2. Znáte to asi všichni, vyrazíte si na turistický výlet a potřebujete si ohřát jídlo nebo pití. Silný vítr vám však toto znemožní a váš výlet se tak stává noční můrou. Pokud jste si něčím takovým prošli, tak právě pro vás je zde závětří VAR k vařiči VAR 2. Díky tomuto pomocníkovi bude plamen dokonale chráněn proti poryvům větru. Projevuje se také značným reflexním účinkem, tzn. že veškeré teplo spalných plynů se odráží pod varnou nádobu. Tímto účinkem se » ... a dál?

Produkt Var Závětří

Var Závětří - parametry

Název produktu: Var Závětří
Výrobce: Var
Minimální cena: 116 Kč
Maximální cena: 160 Kč
Ušetríte až: 44 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 6 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Závětří plamene pro vařič VAR 2Důležitým doplňkem vařiče VAR je závětří plamene V 2. Je mimořádně účinné a má vysoký reflexní efekt. Svým provedením zajišťuje vysoce účinnou ochranu plamene proti poryvům větru. Dále se projevuje značným reflexním účinkem, tj. že veškeré teplo spalných plynů se odráží pod varnou nádobu, čímž se snižuje doba vaření asi o 25 %, stejně tak spotřeba plynu.Použitím ?závětří? se tedy z turistického vařiče stává účinná zbraň i do nejvyšších hor! Závětří je zcela kompaktní se třídílnou jídelní miskou, známou pod označením ?ešusová souprava?, nezabírá tedy prakticky žádný prostor při zanedbatelné hmotnosti ve vztahu k váze uspořeného paliva. Velikou výhodou je též velice snadná ?montáž a demontáž? závětří, tím zůstává zachována skladnost samotného vařiče. Závětří je možno alternativně použít jako stabilizační podložku soustavy bomba-vařič. Bomba se zasune do dvou prolisů a zajistí pootočením excentru.Určení a funkce závětříVýrobek je určen pouze pro vařič VAR 2 a svým provedením zajišťuje vysoce účinnou ochranu plamene proti poryvům větru. Dále se projevuje značným reflexním účinkem, tzn. že veškeré teplo spalných plynů se odráží pod varnou nádobu, čímž se snižuje doba vaření asi o 25 %, stejně tak spotřeba plynu. Použitím závětří se tedy z turistického vařiče stává účinná zbraň i do nejvyšších hor! Závětří je zcela kompatibilní s ešusem VAR (známá a generacemi prověřená ?ešusová souprava?), nezabírá tedy prakticky žádný prostor při zanedbatelné hmotnosti ve vztahu k váze uspořeného paliva. Velikou výhodou je též velice snadná ?montáž a demontáž? závětří, tím zůstává zachována skladnost samotného vařiče. Nově lze použít závětří jako stabilizační podložku soustavy kartuše-vařič. Postup pro upnutí bomby: excentr se natočí tak, aby bylo možno kartuši zasunout do obou prolisů, pootočením excentru se kartuše zajistí. Spolehlivého výsledku lze docílit pouze s bombami VAR G230 a VAR G 500.Důležité upozorněníPro vaření nesmí být použita nádoba většího průměru než 140 mm! Tzn., že mezera mezi vnitřním okrajem závětří a nádobou musí být po celém obvodu minimálně 7 mm! Při použití závětří je nutné zregulovat výkon vařiče tak, aby se plameny nedotýkaly vnějšího okraje závětří, jinak dojde k jeho deformaci až roztavení!!!Bezpečnostní požadavkyVařič ve spojení se závětřím nesmí být používán v uzavřených prostorách, jako např. obytné místnosti chat, bungalovy, kempingové přívěsy apod.Při vaření ve stanu je nutné vždy zajistit dostatečné větrání, nikdy nepoužívejte vařič k jeho vytápění, jinak hrozí otrava kysličníkem uhelnatým! Ve stanu je výhodnější používat závětří jako stabilizátor bomby. Výrobek je určen pro použití ve volném prostředí - podrobněji viz. návod k použití vařiče VAR 2, který tento návod k závětří nenahrazuje.Postup nasazení závětří na vařič VAR 2 Všechny podpěry musí být z otvorů ve vařiči, v nichž jsou zasazeny, vysunuty do volné nearetované polohy (tak jako při jejich skládání).

Jedna z podpěr nádoby se svým obloukem


Přidat recenzi pro Var Závětří

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Yate kotlík s pánví 5 l

Yate kotlík s pánví 5 l

Kotlík s pánví Yate Alu, 5 l hliník Kotlík s plochým dnem, objem 5,0 l + poklice 1,0 l, která se dá použít i jako pánev. Parametry: Materiál: Hliník mořený Hmotnost: 860 g Rozměr balení: 280x130 »

od 594 Kč

v 11 obchodech

Var ešus nerez 2 díl

Var ešus nerez 2 díl

Klasický dvoudílný ešus od české firmy ALB Forming v nerezovém provedení je dobrá volba pro vaše kempingové nádobí. Nádobí je určeno pro přípravu pokrmů za tepla i za studena. Nerezová varianta klasického „armádního“ ešusu. Nádobí se skládá ze dvou dílů »

od 379 Kč

v 13 obchodech

VAR Vařič VAR 2

VAR Vařič VAR 2

  Univerzální vařič VAR 2 se hodí jak pro běžnou turistiku, tak i pro horolezecké výstupy nejvyšší úrovně - zde je nutné použití závětří. Vařič zajišťuje plošný ohřev nádoby, takže je vhodný k přípravě pokrmů. Při použití závětří má i při »

od 475 Kč

v 16 obchodech

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2020 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.