Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Valja Stýblová: Mecenáš v obnošené vestě

Próza - beletrie

Valja Stýblová: Mecenáš v obnošené vestě

Hodnocení: 1x
  • 4

Román Mecenáš v obnošené vestě je o největším českém mecenáši Josefu Hlávkovi. Jeho umělecký a osobní život od raného dětství zachytila Valja Stýblová v díle Lužanská mše. V jejím novém románu vystupuje Hlávka jako mecenáš na odpočinku, v obnošené vestě, který už má za sebou mimořádně plodný život nejen v počtu ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Mecenáš v obnošené vestě
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Valja Stýblová: Mecenáš v obnošené vestě koupíte i tady

Specifikace Valja Stýblová: Mecenáš v obnošené vestě

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 198 Kč

Román o poslední části života Josefa Hlávky, kdy jako jeden z nejbohatších lidí, který svůj majetek vytvořil jen svou prací architekta a stavitele, založil a sám financoval Českou akademii věd a vytvo ... a dál?

Produkt Valja Stýblová: Mecenáš v obnošené vestě

Valja Stýblová: Mecenáš v obnošené vestě - parametry

Název produktu: Valja Stýblová: Mecenáš v obnošené vestě
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 198 Kč
Maximální cena: 309 Kč
Ušetríte až: 111 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Román Mecenáš v obnošené vestě je o největším českém mecenáši Josefu Hlávkovi. Jeho umělecký a osobní život od raného dětství zachytila Valja Stýblová v díle Lužanská mše. V jejím novém románu vystupuje Hlávka jako mecenáš na odpočinku, v obnošené vestě, který už má za sebou mimořádně plodný život nejen v počtu staveb, které provedl ve Vídni, Černovcích, v Praze, v Itálii a jinde. Byl také jedním z posledních výrazných architektů církevních chrámů. Vydělal svou prací architekta a stavitele pohádkové bohatství, překonal zákeřnou chorobu, která ho upoutala na invalidní vozík, a zase se postavil na vlastní nohy. Dvakrát ovdověl a žil na svém zámku v Přešticích. Právě v této době začíná nový román Valji Stýblové. Hlávka vykoná čin, který nemá v české společnosti obdoby a vyžaduje i mnoho přemýšlení k jeho pochopení. Hlávkovi se podařilo založit a vybudovat Českou akademii věd. Získal podpis císaře Franze Josefa na zakládací listinu a činnost vědecké instituce hradil ze svých peněz. Vyvolalo to mnoho závisti, nedůvěru a podezření, že si Hlávka jen na něco hraje. Ale on opravdu všechno, co měl, dal do své nadace a žil tak skromně, že v tom jeho okolí vidělo podivínství. Svůj majetek pro sebe vůbec nevyužíval, jako by ho nepotřeboval. Na přelomu 19. a 20. století založil koleje pro vynikající studenty a svoji nadaci zajistil tak důmyslně, že funguje dodnes i 100 let po jeho smrti. V románu vystupuje Hlávka jako člověk, který konkrétními činy naplnil myšlenku, že duchovní a materiální zázemí pro svůj rozvoj, který český národ historicky ztratil po Bílé hoře, může dát národ jen sám sobě a získat ho zpět také prostřednictvím mecenášství. Proto v Hlavkově počínání nenajdeme nic marnotratného a okázalého, naopak musíme obdivovat, s jakou důmyslností, racionalitou a velkorysostí dokázal využít svého bohatství ku prospěchu českého národa. Podtitul: Lužanská mše IVAutor: Valja StýblováRok vydání­: 2012Vazba: Pevná bez přebalu leskláISBN: 978-80-7244-324-6Počet stran: 272Rozměry: 210,0 x 135,0 x 20,0 Román o poslední části života Josefa Hlávky, kdy jako jeden z

nejbohatších lidí, který svůj majetek vytvořil jen svou prací

architekta a stavitele, založil a sám financoval Českou akademii

věd a vytvořil nadaci pro vědu, umění, kulturu a vzdělávání, která

přežila všechny režimy 20. století a funguje dodnes i 100 let po

jeho smrti.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.