Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Valja Stýblová: Ars longa - Lužanská mše II - 2. vydání

Próza - beletrie

Valja Stýblová: Ars longa - Lužanská mše II - 2. vydání

Hodnocení: 1x
  • 4

Druhý díl životopisného románu o největším českém mecenáši Josefu Hlávkovi. V druhé knize životopisného románu Lužanská mše II Ars longa o vynikajícím architektovi a největším českém mecenáši Josefu Hlávkovi se Valja Stýblová soustředila na období jeho neuvěřitelné stavitelské činnosti, kdy patřil k nejžádanějším ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Valja Stýblová: Ars longa - Lužanská mše II - 2. vydání koupíte i tady

Specifikace Valja Stýblová: Ars longa - Lužanská mše II - 2. vydání

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 179 Kč

Druhý díl životopisného románu o největším českém mecenáši Josefu Hlávkovi. Jeho vrcholným architektonickým projektem je rezidence metropolity v Černovcích, za který obdržel cenu na Světové výstavě v ... a dál?

Produkt Valja Stýblová: Ars longa - Lužanská mše II - 2. vydání

Valja Stýblová: Ars longa - Lužanská mše II - 2. vydání - parametry

Název produktu: Valja Stýblová: Ars longa - Lužanská mše II - 2. vydání
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 179 Kč
Maximální cena: 276 Kč
Ušetríte až: 97 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Druhý díl životopisného románu o největším českém mecenáši Josefu Hlávkovi. V druhé knize životopisného románu Lužanská mše II Ars longa o vynikajícím architektovi a největším českém mecenáši Josefu Hlávkovi se Valja Stýblová soustředila na období jeho neuvěřitelné stavitelské činnosti, kdy patřil k nejžádanějším architektům a stavitelům a k zvládnutí tak velkého počtu staveb by mu nemělo stačit ani sedm životů. Za projekt rezidence metropolity v Černovcích, s katedrálou, klášterem, synodní budovou a seminářem, s nádherným arménským chrámem obdržel v roce 1867 cenu na Světové výstavě v Paříži, právě když dokončoval vídeňskou Dvorní operu. Jeho stavební podnik přijal během deseti let sto čtyřicet zakázek, navrhoval a stavěl zejména ve Vídni kostely, obchodní i obytné domy, palác arciknížete Viléma, projektoval pražskou porodnici, která svému účelu slouží dodnes, a všechnu práci v tak krátkém čase zázračně zvládal. Byl zvláštní člověk - vnímavý umělec a současně schopný podnikatel. Oženil se s

dávnou láskou Marinkou, žil ve Vídni, dostal se do nejvyšší společnosti, jeho jmění narostlo tak úžasně, že byl zajištěn do konce života a v Lužanech koupil pro matku panství se zámkem. Na vrcholu úspěchu se ale cítil unavený vším, co dokázal, jako by ztratil kořeny, ze kterých vyrostl, a tehdy v něm dozrálo rozhodnutí vrátit se do Čech. Měl být jmenován profesorem na vysokém učení v Praze. Při té příležitosti navštívil J. E. Purkyně, největšího tehdejšího českého vědce, který se stejně jako Hlávka zabýval myšlenkou založení České akademie věd. Nečekaná a záhadná nemoc mu to však nadlouho znemožnila Ars longa - Valja Stýblová od authora Valja Stýblová a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Lužanská mše - Ars Longa - Stýblová Valja Lužanská mše Ars Longa V druhém díle životopisného románu o vynikajícím architektovi a největším českém mecenáši Josefu Hlávkovi se Valja Stýblová soustředila na období jeho neuvěřitelné stavitelské činnosti, kdy patřil k nejžádanějším architektům a stavitelům a k zvládnutí tak velkého počtu staveb by mu nemělo stačit ani sedm životů. Přitom to byly stavby většinou významné - kostely, slavná vídeňská Opera, veřejné budovy. Blízko Přeštic v Lužanech koupil zámeček a zařídil ho tak, aby tam mohl pozvat a ubytovat umělce a vědce a umožnit jim klidnou tvorbu a práci. Přímo v areálu zámku vystavěl Hlávka kapli, kde hrál Dvořák poprvé Lužanskou mši. Zkomponoval ji k poctě první Hlávkovy ženy Marie. Román zároveň vypráví o smyslu Hlávkova vlastenectví, jež ho později vedlo k velkorysému založení České akademie věd, kterou anonymně financoval. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Společenské vědy | Literární vědy od Šulc a Švarc naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.