Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Václav Ziegler: Pověsti z Peček a okolí

Knihy

Václav Ziegler: Pověsti z Peček a okolí

Hodnocení: 1x
  • 4

Pověsti z Peček a okolí - Václav Ziegler. Autor se v knize věnuje svému rodnému kraji. Tentokrát sestavil unikátní soubor pověstí, tak, jak je zaznamenával po mnoho let. Pověsti vykládají většinou staří a moudří lidé, kteří si je pamatují z vypravování svých předků a aby ty pověsti byly ještě krásnější, než bývaly ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Pověsti z Peček a okolí
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Ziegler: Pověsti z Peček a okolí koupíte i tady

Specifikace Václav Ziegler: Pověsti z Peček a okolí

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 99 Kč

Autor se v knize věnuje svému rodnému kraji. Tentokrát sestavil unikátní soubor pověstí, tak, jak je zaznamenával po mnoho let. Pověsti vykládají většinou staří a moudří lidé, kteří si je pamatují z v ... a dál?

Produkt Václav Ziegler: Pověsti z Peček a okolí

Václav Ziegler: Pověsti z Peček a okolí - parametry

Název produktu: Václav Ziegler: Pověsti z Peček a okolí
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 99 Kč
Maximální cena: 117 Kč
Ušetríte až: 18 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Pověsti z Peček a okolí - Václav Ziegler. Autor se v knize věnuje svému rodnému kraji. Tentokrát sestavil unikátní soubor pověstí, tak, jak je zaznamenával po mnoho let. Pověsti vykládají většinou staří a moudří lidé, kteří si je pamatují z vypravování svých předků a aby ty pověsti byly ještě krásnější, než bývaly při tom vypravování, přidají k nim své znalosti i svou, většinou velmi krásnou fantazii. Tak pověsti hovoří k lidem současným a přitom vykládají krásnou, byť trochu nadnesenou, historii určitého místa. A bez historie jsme nic, nevíme, odkud jdeme a kam směřujeme, naše kroky jsou pusté a prázdné. Važme si nejen toho, co kdysi bylo zapsáno a nelze to zpochybnit, totiž historie, ale i toho, co ústním předáváním po generace našich předků se změnilo v pověst. Navíc pověsti z dávných let jsou v mnohém poučné. Alespoň odhalují, jak naši předkové žili, čeho si ctili a čeho se báli. A také, že žádné zlo neujde trestu. A kniha dává i možnost se nad tím zamyslet. Každá z devatenácti pověstí má racionální jádro, v mnohých vystupují skutečné historické osobnosti či děje, jsou u nich zaznamenána jazykovědná fakta. Tedy události nezpochybnitelné. Vypovídají O založení Peček, O lupičích v Tatcích, O hradě Kotkově, vyprávění se dotýká i Velkých Chvalovic, Ratenic, najdeme pověst z Kandie, Bačova atd. Pověsti z Peček a okolí - Václav Ziegler od nakladatelství Galerie EfEf v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.