Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Václav Větvička, Václav Erich: Mahagon, měsíček a špenát

Knihy naučná literatura

Václav Větvička, Václav Erich: Mahagon, měsíček a špenát

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Mahagon, měsíček a špenát - Erich Václav;Větvička Václav. Mahagon, měsíček a špenát… Jak a co právě jmenované rostliny spojuje? To jistě napadne každého, kde vezme tuto knížku do ruky. Něco už vysvětlí podtitul: Exotické rostliny v našem životě. Ale copak je špenát, zelenina tak běžná, že se dostala do ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Mahagon, měsíček a špenát
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Větvička, Václav Erich: Mahagon, měsíček a špenát koupíte i tady

Specifikace Václav Větvička, Václav Erich: Mahagon, měsíček a špenát

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 186 Kč

Mahagon, měsíček a špenát… Jak a co právě jmenované rostliny spojuje? To jistě napadne každého, kde vezme tuto knížku do ruky. Něco už vysvětlí podtitul: Exotické rostliny v našem životě. Ale copak je ... a dál?

Produkt Václav Větvička, Václav Erich: Mahagon, měsíček a špenát

Václav Větvička, Václav Erich: Mahagon, měsíček a špenát - parametry

Název produktu: Václav Větvička, Václav Erich: Mahagon, měsíček a špenát
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 186 Kč
Maximální cena: 257 Kč
Ušetríte až: 71 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Mahagon, měsíček a špenát - Erich Václav;Větvička Václav. Mahagon, měsíček a špenát… Jak a co právě jmenované rostliny spojuje? To jistě napadne každého, kde vezme tuto knížku do ruky. Něco už vysvětlí podtitul: Exotické rostliny v našem životě. Ale copak je špenát, zelenina tak běžná, že se dostala do komiksů a vyprávěnek o Pepkovi námořníkovi ba dokonce i do názvu českého filmu nějaká exotika? A měsíček? Toho lékařského či zahradního měla naše babička lány! Mahagon? Prosím, ten jistě exotický je. Ale ty druhé? Nedivte se, je tomu skutečně tak. Globalizace, jíž jsme soustavně strašeni v poslední době, probíhá na Zemi už pěkných pár tisíc let. A během nich se jak do české kotliny, tak na žírnou i zpěvnou Moravu dostaly desítky, možná stovky rostlin, dnes považovaných za naše, za domácí. Copak si někdo dovede představit jižní Moravu bez sklepů a vinic? A Hanou bez ječmene a pšenice? A České středohoří bez meruňkových sadů…? Do nekonečna bychom mohli pokračovat. A tak se z této knížky dozvíte (nebo si zopakujete) všechny ty země, odkud přicházejí… Jako v onom známé šansonu. Mahagon je jistě průhledný, ten pod Řípem nikdy nerostl. Ale i ten špenát je přistěhovalec z východu, z Asie, i středomořský měsíček tu nikdy „od přírody“ nekvetl. Využili jsme svých zkušeností a znalostí (prof. Erich Václav dokonce po 25 let dojížděl a působil v tropech) a stručně jsme shrnuli původy obilnin, olejnin, textilních rostlin, koření, zelenin, ovoce… ale i rozmanitých tropických dřev a plodin, stejně jako stromů, zdobících naše parky, okrasných květin záhonových i „pokojových“, ba dokonce tu najdete zmínku o nejagresivnějších invazivních plevelných rostlinách. A navíc jsme přidali poznámku o cestách opačných: „Vývoz“ našich lesníků a jejich vědomostí i zkušenosti a výpěstky našich tradičních zahradníků do okolního světa. Aby se vědělo, že jsme nezůstali světu nic dlužni. Publikace: Mahagon, měsíček a špenát - Erich Václav;Větvička Václav. Václav Větvička; Erich VáclavExotické rostliny v našem životěAkcent 2009Kniha, čeština, 216 stranKniha obsahuje 72 strany obrazových příloh. Exotické rostliny v našem životě - Akcent - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná s přebalem lesklá - 216 str. - ISBN: 978-80-7268-676-6 - Kn


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.