Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Václav Vávra, Jindřich Štelcl: Významné geologické lokality Moravy a Slezska

Knihy naučná literatura

Václav Vávra, Jindřich Štelcl: Významné geologické lokality Moravy a Slezska

Hodnocení: 1x
  • 4

Významné geologické lokality Moravy a Slezska - Jindřich Štelcl, Václav Vávra. Kniha přibližuje detailnější geologickou stavbu východní části České republiky, tvořené dvěma geologicky odlišnými jednotkami – Českým masivem a Západními Karpaty. Pojednání o celkem 71 lokalitách je rozděleno do pěti kapitol, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Významné geologické lok..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Vávra, Jindřich Štelcl: Významné geologické lokality Moravy a Slezska koupíte i tady

Specifikace Václav Vávra, Jindřich Štelcl: Významné geologické lokality Moravy a Slezska

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 209 Kč

Kniha přibližuje detailnější geologickou stavbu východní části České republiky, tvořené dvěma geologicky odlišnými jednotkami – Českým masivem a Západními Karpaty. Pojednání o celkem 71 lokalitách je ... a dál?

Produkt Václav Vávra, Jindřich Štelcl: Významné geologické lokality Moravy a Slezska

Václav Vávra, Jindřich Štelcl: Významné geologické lokality Moravy a Slezska - parametry

Název produktu: Václav Vávra, Jindřich Štelcl: Významné geologické lokality Moravy a Slezska
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 209 Kč
Maximální cena: 320 Kč
Ušetríte až: 111 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Významné geologické lokality Moravy a Slezska - Jindřich Štelcl, Václav Vávra. Kniha přibližuje detailnější geologickou stavbu východní části České republiky, tvořené dvěma geologicky odlišnými jednotkami – Českým masivem a Západními Karpaty. Pojednání o celkem 71 lokalitách je rozděleno do pěti kapitol, strukturovaných podle éry jejich vzniku: proterozoikum, starší paleozoikum, mladší paleozoikum, mezozoikum a kenozoikum. U každé lokality je popsána geologická stavba jejího okolí, významné geologické jevy, přítomné horniny, minerály nebo fosilie. Textové informace doplňuje velké množství názorných barevných fotografií a map, připojena je i anotace v angličtině. Všechny lokality vřazené do publikace jsou snadno a bez omezení přístupné, pouze na některých je třeba zachovávat pravidla spojená s jejich zákonnou ochranou. Geologický průvodce v pěti kapitolách přibližuje více než 70 zajímavých lokalit z hlediska jejich geologické stavby, zastoupených hornin, minerálů či fosilií. The book describes in detail the geological structure of the eastern part of the Czech Republic, consisting of two geologically distinct units – the Bohemian Massif and Western Carpathians. Articles on 71 localities are sorted into five chapters and arranged depending on the era of their formation: Proterozoic, early Palaeozoic, late Palaeozoic, Mesozoic and Cenozoic. For each one of the localities there is the description of the geological structure of the area, significant geological phenomena and rocks as well as minerals or fossils of the area. The text information is accompanied with colour photos and maps and short summary in English. All localities enlisted in the book are easily accessible without restriction, only in few cases there are rules relating to their legal protection Významné geologické lokality Moravy a Slezska - Jindřich Štelcl, Václav Vávra od nakladatelství Masarykova univerzita Brno v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Málokterá země se může pochlubit tak bohatou historií kvartérních výzkumů, především nálezů fauny, flóry a tehdejšího člověka, jako Morava. Je to především díky tomu, že se nachází na přirozeném spojení mezi severem a jihem Evropy. Po celou dobu čtvrtohor proto sloužila jak rostlinstvu, tak i živočichům k sezónním i globálním přesunům. Zatímco nyní chodíme žleby Moravského krasu po asfaltových silnicích, není to tak dávno, co zde byly pouze úzké klikaté lesní cesty, kde si na některých místech dva koňské povozy sotva vyhnuly. A co bylo ještě dříve? Na tuto otázku by měla odpovědět tato kniha. Chceme v ní ukázat, jak napínavá je paleontologická práce, čím vším se zabývají kvartérní studia a jaké, dosud neznámé, otázky bude nutné v budoucnosti řešit.

Autor: Václav Vávra; Jindřich ŠtelclRok vydání: 2014Vazba: Brožovaná bez přebalu leskláISBN: 978-80-210-6715-8Počet stran: 292Rozměry: 231,0 x 161,0 x 17,0 Václav Vávra; Jindřich ŠtelclVychází 30.06.2016muni PRESSKniha, čeština, 292 stra


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.