Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Václav Stehlík: Aplikace národních procesních předpisů v kontextu práva Evropské unie

Učebnice/Odborná literatura

Václav Stehlík: Aplikace národních procesních předpisů v kontextu práva Evropské unie

Hodnocení: 1x
  • 4

Aplikace národních procesních předpisů v kontextu práva Evropské unie - Václav Stehlík . Řádná aplikace práva Evropské unie v národním právu je klíčem k úspěchu evropského integračního procesu. Pro zajištění práv a vynucení povinností subjektů v členských státech je zásadní řízení před vnitrostátními soudy, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Aplikace národních proc..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Stehlík: Aplikace národních procesních předpisů v kontextu práva Evropské unie koupíte i tady

Specifikace Václav Stehlík: Aplikace národních procesních předpisů v kontextu práva Evropské unie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 263 Kč

Řádná aplikace práva Evropské unie v národním právu je klíčem k úspěchu evropského integračního procesu. Pro zajištění práv a vynucení povinností subjektů v členských státech je zásadní řízení před vn ... a dál?

Produkt Václav Stehlík: Aplikace národních procesních předpisů v kontextu práva Evropské unie

Václav Stehlík: Aplikace národních procesních předpisů v kontextu práva Evropské unie - parametry

Název produktu: Václav Stehlík: Aplikace národních procesních předpisů v kontextu práva Evropské unie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 263 Kč
Maximální cena: 342 Kč
Ušetríte až: 79 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Aplikace národních procesních předpisů v kontextu práva Evropské unie - Václav Stehlík . Řádná aplikace práva Evropské unie v národním právu je klíčem k úspěchu evropského integračního procesu. Pro zajištění práv a vynucení povinností subjektů v členských státech je zásadní řízení před vnitrostátními soudy, prostřednictvím kterého se supranacionální právo prosazuje. Vzhledem k omezenému množství harmonizovaného práva v oblasti národních procesních předpisů se stala důležitým korektivem judikatura Soudního dvora Evropské unie, který v jednotlivých kauzách definoval zásadu efektivity a rovnocennosti. Tyto zásady se následně promítly do jednotlivých kauz rozhodovaných soudy členských států. Publikace se zaměřuje - vedle obecnějšího uvedení do principů pro vnitrostátní aplikaci unijního práva - na dopad zásady efektivity a rovnocennosti primárně ve třech oblastech: pravomoc národních soudů a podmínky pro vydávání předběžných opatření při aplikaci unijního práva, národní časové lhůty a jejich konformita s požadavky unijního práva, ex offo aplikace unijního práva v kontextu limitů stanovených národním procesním právem. V rámci všech těchto témat se jako jednotící prvek prolíná fenomén času. Při vydávání předběžných opatření se dočasně pozastavuje aplikace unijního či národního práva do konečného rozhodnutí ve věci; stejně to platí pro použití národních časových limitů v rámci např. promlčecích lhůt či v poněkud odlišných souvislostech časový aspekt zasahuje i do aplikace unijního práva ex offo - je tomu tak např. při posouzení, zda povinnost národního soudu bude trvat, i když strany některé ze svých argumentů neuplatní ve stanoveném časovém limitu. S ohledem na uvedené otázky publikace přináší rozbor judikatury Soudního dvora, doktrinální hodnocení nejvýznamnějších případů a jejich vliv na jednotlivé procesní instituty, dopady právní úpravy ať už z pohledu národního soudu, stran řízení a účinné ochrany jejich práv, či se zřetelem na požadavek zachování právní jistoty či samostatnosti/autonomie národního procesního práva. Tato práce má čtenáři sloužit k základní orientaci v problematice a k pochopení raison d'etre, jež stojí jako leitmotiv judikatury Soudního dvora ve vztahu k národním procesním předpisům. Aplikace národních procesních předpisů v kontextu práva Evropské unie - Václav Stehlík od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.