Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Václav Petrbok: Stýkání, nebo potýkání?

Učebnice/Odborná literatura

Václav Petrbok: Stýkání, nebo potýkání?

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Stýkání, nebo potýkání? - Z dějin česko-německo-rakouských literárních vztahů od Bílé hory do napoleonských válek - Václav Petrbok. Dějiny česko-německo-rakouských, resp. rakousko-německo-českých (či snad německo-rakousko-českých?) slovesných vztahů na sebe poutaly odjakživa značnou pozornost. A právem. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Stýkání, nebo potýkání?
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Petrbok: Stýkání, nebo potýkání? koupíte i tady

Specifikace Václav Petrbok: Stýkání, nebo potýkání?

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 158 Kč

Dějiny česko-německo-rakouských, resp. rakousko-německo-českých (či snad německo-rakousko-českých?) slovesných vztahů na sebe poutaly odjakživa značnou pozornost. A právem. Geografická blízkost obou j ... a dál?

Produkt Václav Petrbok: Stýkání, nebo potýkání?

Václav Petrbok: Stýkání, nebo potýkání? - parametry

Název produktu: Václav Petrbok: Stýkání, nebo potýkání?
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 158 Kč
Maximální cena: 312 Kč
Ušetríte až: 154 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Stýkání, nebo potýkání? - Z dějin česko-německo-rakouských literárních vztahů od Bílé hory do napoleonských válek - Václav Petrbok. Dějiny česko-německo-rakouských, resp. rakousko-německo-českých (či snad německo-rakousko-českých?) slovesných vztahů na sebe poutaly odjakživa značnou pozornost. A právem. Geografická blízkost obou jazyků těchto tří kultur přispívala k neobyčejně plodné výměně ve všech oblastech kulturního a společenského života, tedy i v literatuře, resp. šířeji pojaté slovesnosti. Ovšem ne vždy bez sporů a konfliktů.Kniha se po úvodní přehledové komparaci pokouší demonstrovat na čtyřech sondách některé kontakty a souvislosti mezi českou, německou a německorakouskou slovesností v období datovaném zhruba mezi bitvou na Bílé hoře a napoleonskými válkami. Předložené sondy usilují o analýzu několika reprezentativních literárních typů a také jiného, primárně neslovesného projevu duchovní kultury, kterým je institucionalizovaná univerzitní výuka češtiny. Pro časovou názornost byla zvolena dvě témata čerpající primárně z materiálu do roku 1750, další dvě se týkají období následujícího; jejich časová prostupnost je nicméně pochopitelná, přirozená a autorem koneckonců zamýšlená. Publikace: Stýkání, nebo potýkání? - Z dějin česko-německo-rakouských literárních vztahů od Bílé hory do napoleonských válek - Václav Petrbok. Svazek soustřeďuje v úplnosti samostatnou prozaickou a dramatickou tvorbu J. Čapka 18871945 do roku 1930: povídkové knihy Lelio a Pro delfína, časopisecky publikované práce Živý plamen, Tři prózy, Podzim 1914 a Chlapec, divadelní hru Země mnoha jmen TriádaKniha, čeština, 264 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.