Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Václav Klaus: My, Evropa a svět

Próza - beletrie

Václav Klaus: My, Evropa a svět

Hodnocení: 5x
  • 4

Vývoj samostatné České republiky za poslední dvě dekády očima Václava Klause. Kniha My, Evropa, svět vychází před odchodem Václava Klause z desetiletého prezidentského úřadu. Jedná se o zcela nový text, nikoliv o projevy či již někde publikované články a úvahy. Také proto je možné tuto knihu považovat za bilanční. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
My, Evropa a svět
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Klaus: My, Evropa a svět koupíte i tady

Specifikace Václav Klaus: My, Evropa a svět

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 186 Kč

Směřování dnešního světa se odchyluje od hodnot a principů, jakými jsou svoboda, tržní hospodářství a parlamentní demokracie, kterých jsme rychle dosáhli na počátku 90. let. Tento neutěšený stav mne trápí a vidím jej nejen v naší zemi, ale také v Evropě a celém západním světě. Proto název knihy My, Evropa a svět. Tento text jsem záměrně napsal a čtenářům předkládám až v posledním roce svého prezidentování. Zdůrazňuji to, neboť jsem chtěl knihu vydat před jeho ukončením, ještě do jisté míry svázán s prezidentskou » ... a dál?

Produkt Václav Klaus: My, Evropa a svět

Václav Klaus: My, Evropa a svět - parametry

Název produktu: Václav Klaus: My, Evropa a svět
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 186 Kč
Maximální cena: 249 Kč
Ušetríte až: 63 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 5 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:
  • Vývoj samostatné České republiky za poslední dvě dekády očima Václava Klause. Kniha My, Evropa, svět vychází před odchodem Václava Klause z desetiletého prezidentského úřadu. Jedná se o zcela nový text, nikoliv o projevy či již někde publikované články a úvahy. Také proto je možné tuto knihu považovat za bilanční. Směřování dnešního světa se odchyluje od hodnot a principů, jakými jsou svoboda, tržní hospodářství a parlamentní demokracie, kterých jsme rychle dosáhli na počátku 90. let. Tento neutěšený stav mne trápí a vidím jej nejen v naší zemi, ale také v Evropě a celém západním světě. Proto název knihy My, Evropa a svět. Tento text jsem záměrně napsal a čtenářům předkládám až v posledním roce svého prezidentování. Zdůrazňuji to, neboť jsem chtěl knihu vydat před jeho ukončením, ještě do jisté míry svázán s prezidentskou funkcí. Nejsou to žádné paměti, na ty se ještě necítím, ale je to vážné zamyšlení nad uplynulými dvěma desetiletími. Toto období bylo pro mne – stejně jako pro miliony lidí v naší zemi – vytouženou érou života bez těžkého krunýře, kterým nás svazoval, brzdil a tlumil komunismus. Název „My, Evropa a svět“ je snad až příliš ambiciózní. Jsem si vědom, že to, co mohu v této knize postihnout, jsou jen zlomky toho všeho, co se v dnešním, rychle měnícím se světě děje. V knize diskutuji zlomové okamžiky, klíčové události uplynulých 23 let tak, jak jsem je viděl, vnímal a chápal. Mohl jsem na něco zapomenout nebo něco nedocenit, ale věřím, že to hlavní tam je. Např.:
  • Pád komunismu
  • Rozpad Sovětského svazu
  • Rozdělení Československa (a jeho měny)
  • Jedenácté září aneb past, do které nás vlákal terorismus
  • Finanční a ekonomická krize let 2008 – 2009 a její důsledky
  • Arabské jaro a další kapitoly. Publikace: Václav Klaus – My, Evropa, svět - Václav Klaus. Václav Klaus se v připravované knize My, Evropa a svět, která vyjde

ke konci jeho prezidentského mandátu, pokouší pátrat po příčině

současných ekonomických problémů.

"Za hlavní příčinu této krize - svou hloubkou nepochybně jiné než

všechny krize od 30. let minulého století - považuji pohodlné žití

v iluzi o nemožnosti vzniku žádných vážných problémů, ať děláme v

ekonomické a sociální sféře cokoliv," píše mimo jiné.Jaké jsou

podle české hlavy státu hlavní příčiny ekonomické krize?

Jakých tragických omylů se dopustil Západ?

Proč si nevystačíme pouze s vědou a výzkumem?

Proč podle prezidenta selhaly státy a nikoli trh? Publikace: Václav Klaus – My, Evropa, svět - Václav Klaus. Anotace: Kniha My, Evropa, svět vychází před odchodem Václava Klause z desetiletého prezidentského úřadu. Jedná se o zcela nový text, nikoliv o projevy či již někde publikované články a úvahy. Také proto je možné tuto knihu považovat za bilanční. Jak vidí druhý český prezident naši současnost - pohledem člověka, který měl možnost vše neustále konfrontovat s vývojem a událostmi prudce se měnícího světa? Tedy nejen Evropy a Ameriky, ale také všech nových nastupujících velmocí a států, s jejichž politickými, vědecký


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.