Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Václav Jurečka: Makroekonomie

Učebnice/Odborná literatura

Václav Jurečka: Makroekonomie

Hodnocení: 1x
  • 4

Nové vydání publikace Makroekonomie vychází vstříc zvýšenému zájmu o studium makroekonomických dějů v době, kdy je ekonomika ve stadiu recese, jejíž důsledky dopadají na širokou veřejnost.. V knize proto najdete i odpovědi na otázky, jako jsou například prostředky k obnově hospodářské prosperity, možnosti ukončení ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85961

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Jurečka: Makroekonomie koupíte i tady

Specifikace Václav Jurečka: Makroekonomie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 319 Kč

Nové vydání publikace Makroekonomie vychází vstříc zvýšenému zájmu o studium makroekonomických dějů v době, kdy je ekonomika ve stadiu recese, jejíž důsledky dopadají na širokou veřejnost. V knize proto najdete i odpovědi na otázky, jako jsou například prostředky k obnově hospodářské prosperity, možnosti ukončení deficitního financování ze státního rozpočtu, cesty ke zmenšení břemene veřejného dluhu, obrana proti případné inflaci, nástroje ke snížení nezaměstnanosti, prospěšnost „zeslabení“ či „posílení“ české » ... a dál?

Produkt Václav Jurečka: Makroekonomie

Václav Jurečka: Makroekonomie - parametry

Název produktu: Václav Jurečka: Makroekonomie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 319 Kč
Maximální cena: 375 Kč
Ušetríte až: 56 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nové vydání publikace Makroekonomie vychází vstříc zvýšenému zájmu o studium makroekonomických dějů v době, kdy je ekonomika ve stadiu recese, jejíž důsledky dopadají na širokou veřejnost.. V knize proto najdete i odpovědi na otázky, jako jsou například prostředky k obnově hospodářské prosperity, možnosti ukončení deficitního financování ze státního rozpočtu, cesty ke zmenšení břemene veřejného dluhu, obrana proti případné inflaci, nástroje ke snížení nezaměstnanosti, prospěšnost „zeslabení“ či „posílení“ české koruny apod. Autoři velmi srozumitelně vysvětlují všechny hlavní makroekonomické koncepty a jejich souvztažnost. Zohledněny jsou přitom jak nové jevy v reálné  ekonomice, tak i posuny v makroekonomické teorii, ke kterým došlo v době od prvního vydání publikace. Cílem je poskytnutí solidního poznatkového základu pro samostatné utváření názorů, a proto je čtenář seznamován s rozdílnými makroekonomickými doktrínami, aniž je k některé z nich záměrně směrován. Publikace je osvědčenou studijní pomůckou pro každého zájemce o hlubší pochopení národohospodářských jevů a procesů, které působí na náš každodenní - a zdaleka nejen ekonomický - život. Z obsahu Úvodní slovo recenzentů 11 O autorech 12 Předmluva 15 1. Proč studovat makroekonomii 17 1.1 K čemu je makroekonomie 18 1.2 Neoklasická a keynesovská makroekonomie - rozpor, který vás bude provázet 20 1.2.1 Neoklasická ekonomie 20 1.2.2 Keynesovská ekonomie 21 1.2.3 Další vývoj kontroverze mezi neoklasickou a keynesovskou teorií 21 1.3 Makroekonomie a hospodářská krize 22 Část A Produkt ekonomiky - jeho měření a determinace 2. Produkt ekonomiky a jeho měření 26 2.1 Makroekonomické agregáty 26 2.2 Nominální a reálný produkt 28 2.3 Metody výpočtu hrubého domácího produktu 30 2.3.1 Výdajová metoda 30 2.3.2 Důchodová (příjmová) metoda 32 2.3.3 Metoda založená na součtu přidaných hodnot 34 2.4 Rozdíl mezi "domácím" a "národním" produktem 35 2.5 Některá omezení při výpočtu makroekonomických agregátů 36 2.6 Alternativní indikátory 40 2.7 Ekonomická úroveň země 40 2.8 Osobní a disponibilní důchod domácností 41 2.8.1 Osobní důchod 41 2.8.2 Disponibilní důchod 42 3. Výdajový model s multiplikátorem 44 3.1 Spotřební výdaje domácností 45 3.2 Investiční výdaje soukromých firem 49 3.3 Rovnováha agregátních výdajů a reálného důchodu (dvousektorový model) 50 3.3.1 Změny agregátních výdajů a výdajový multiplikátor 52 3.3.2 Paradox spořivosti 53 3.4 Vliv státních zásahů fiskální povahy a rozvinutý multiplikátor (třísektorový model) 54 3.4.1 Multiplikátor vyrovnaného rozpočtu 56 3.5 Vliv zahraničního obchodu na makroekonomickou rovnováhu (čtyřsektorový model) 57 4. AS-AD model 61 4.1 Agregátní poptávka 61 4.1.1 Proč je poptávková křivka klesající 62 4.1.2 Faktory ovlivňující agregátní poptávku 64 4.2 Agregátní nabídka 68 4.2.1 Krátkodobá agregátní nabídka 68 4.2.2 Dlouhodobá agregátní nabídka 69 4.2.3 Faktory ovlivňující agregátní nabídku 71 4.2.4 Třístupňová křivka agregátní nabídky 74 4.3 Makroekonomická rovnováha


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.