Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Václav Horčička: Lichtenštejnové v Československu

Učebnice/Odborná literatura

Václav Horčička: Lichtenštejnové v Československu

Hodnocení: 1x
  • 4

Lichtenštejnové v Československu - Horčička Václav Lichtenštejnové v Československu Působení rodu Lichtenštejnů v Československu se neobešlo bez řady dramatických zvratů. Již krátce po první světové válce vyjádřila nová státní moc zájem na provedení pozemkové reformy na šlechtických velkostatcích. Lichtenštejnů se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Lichtenštejnové v Česko..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Horčička: Lichtenštejnové v Československu koupíte i tady

Specifikace Václav Horčička: Lichtenštejnové v Československu

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 160 Kč

Působení rodu Lichtenštejnů v Československu se neobešlo bez řady dramatických zvratů. Již krátce po první světové válce vyjádřila nová státní moc zájem na provedení pozemkové reformy na šlechtických ... a dál?

Produkt Václav Horčička: Lichtenštejnové v Československu

Václav Horčička: Lichtenštejnové v Československu - parametry

Název produktu: Václav Horčička: Lichtenštejnové v Československu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 160 Kč
Maximální cena: 271 Kč
Ušetríte až: 111 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Lichtenštejnové v Československu - Horčička Václav Lichtenštejnové v Československu Působení rodu Lichtenštejnů v Československu se neobešlo bez řady dramatických zvratů. Již krátce po první světové válce vyjádřila nová státní moc zájem na provedení pozemkové reformy na šlechtických velkostatcích. Lichtenštejnů se měla týkat dokonce v první řadě. Důvodem byla účast v pořadí prvního knížete Karla na procesu s tzv. českými pány a na pobělohorských konfiskacích. S vyvlastněním většiny svého majetku se rod nesmířil a v období druhé světové války se pokusil dosáhnout její revize. Autor sleduje chování rodiny během nacistické okupace Českých zemí v širších souvislostech a poukazuje mimo jiné i na její příznivý vztah k českým zaměstnancům. Po druhé světové válce došlo ke konfiskaci zbývajícího rodového majetku. Autor odpovídá na otázku, proč k tomuto tvrdému opatření došlo a to bez ohledu na postavení knížete jako panovníka suverénního Lichtenštejnského státu. Věnuje se dlouho trvajícím snahám rodiny tento nepříznivý vývoj zvrátit a současně analyzuje politiku československých úřadů, které si legalitou konfiskace nebyly zcela jisty. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Historické osobnosti | Šlechtické a panovnické rody od Agentura Pankrác naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.