Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Václav Havel, František Janouch: Václav Havel František Janouch Korespondence 1978-2001

Knihy naučná literatura

Václav Havel, František Janouch: Václav Havel František Janouch Korespondence 1978-2001

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Václav Havel – František Janouch: Korespondence 1978–2001 - Václav Havel;František Janouch. Vzájemná korespondence Václava Havla a Františka Janoucha představuje dosud ojedinělý pramen k poznání tuzemské protikomunistické opozice let 1977–1989. V tomto období se formovala okolo Václava Havla a dalších ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89176
skladem

Jaké má kniha
Václav Havel František ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Havel, František Janouch: Václav Havel František Janouch Korespondence 1978-2001 koupíte i tady

Specifikace Václav Havel, František Janouch: Václav Havel František Janouch Korespondence 1978-2001

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 235 Kč

Vzájemná korespondence Václava Havla a Františka Janoucha představuje dosud ojedinělý pramen k poznání tuzemské protikomunistické opozice let 1977–1989. ... a dál?

Produkt Václav Havel, František Janouch: Václav Havel František Janouch Korespondence 1978-2001

Václav Havel, František Janouch: Václav Havel František Janouch Korespondence 1978-2001 - parametry

Název produktu: Václav Havel, František Janouch: Václav Havel František Janouch Korespondence 1978-2001
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 235 Kč
Maximální cena: 368 Kč
Ušetríte až: 133 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Václav Havel – František Janouch: Korespondence 1978–2001 - Václav Havel;František Janouch. Vzájemná korespondence Václava Havla a Františka Janoucha představuje dosud ojedinělý pramen k poznání tuzemské protikomunistické opozice let 1977–1989. V tomto období se formovala okolo Václava Havla a dalších představitelů československého disentu činnost Charty 77, kterou ze zahraničí významně podporoval a zajišťoval m.j. i český emigrant – jaderný fyzik František Janouch, jenž v roce 1978 založil Nadaci Charty 77 a od té doby je jejím předsedou. Dopisy, putující nejrůznějšími cestami zpravidla mezi Prahou či Hrádečkem a švédským Stockholmem či Björknäsem, zachycují nejen vznik osobního vztahu mezi oběma pisateli a jejich vzájemnou přátelskou a tvůrčí podporu, ale také praktický rozměr této podpory: administrativní záležitosti, pracovní pokyny, zprostředkovávání kontaktů, nákupy technického vybavení – počítačů, videokamer, magnetofonů, digitálních radií či finančních podpor, jež byly pronásledovaným v socialistické vlasti ze zahraničí poukazovány. Přes 210 shromážděných dokumentů shrnuje všechnu dosud známou korespondenci z let do roku 1989. V příloze pak čtenář nalezne několik dopisů z období po roce 1989, které dokumentují výrazné společenské ale i osobní změny, k nimž u nás v posledních šestnácti letech došlo, dále pak korepondenci jiných osob (např. ojedinělé dopisy S. Becketta). Dokumenty, které jsou malými dějinami Charty 77 a v případě Václava Havla dalším souvislým vydáním jeho dopisů (po Dopisech Olze, 1985), ukazují také technickou proměnu každodenní práce a přístupu k informacím ve druhé polovině 20. století: setkáváme se s celou řadou dokumentů – od ručně psaných, přes strojopisné po dopisy psané na počítačích či posléze zprávy faxové a e-mailové. Základem vydání je archiv (dnes mj. rovněž elektronický) Františka Janoucha, který knihu edičně spolupřipravil a opatřil úvodem. Úvodní studii napsal historik Jiří Suk. Publikace: Václav Havel – František Janouch: Korespondence 1978–2001 - Václav Havel;František Janouch. AKROPOLIS - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná s přebalem matná - 594 str. - ISBN: 80-86903-54-0 - Kniha Autor knihy Havel Václav, Janouch František Vydavateľstvo Nakladatelství Akropolis


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.