Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Václav Drška, Drahomír Suchánek: Církevní dějiny

Knihy naučná literatura

Václav Drška, Drahomír Suchánek: Církevní dějiny

Hodnocení: 1x
  • 4

Antika a středověk. Předložit přehledný a objektivní pohled na dějiny křesťanské církve v období od jejího počátku až do konce středověku představuje obtížný úkol. Autoři se pokusili vytvořit vyvážené, věcné a konfesně nezatížené podání církevních dějin, které odráží současný stav historického bádání a většinový ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89399
skladem

Jaké má kniha
Církevní dějiny
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Drška, Drahomír Suchánek: Církevní dějiny koupíte i tady

Specifikace Václav Drška, Drahomír Suchánek: Církevní dějiny

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 504 Kč

Předložit přehledný a objektivní pohled na dějiny křesťanské církve v období od jejího počátku až do konce středověku představuje obtížný úkol. Autoři se pokusili vytvořit vyvážené, věcné a konfesně nezatížené podání církevních dějin. ... a dál?

Produkt Václav Drška, Drahomír Suchánek: Církevní dějiny

Václav Drška, Drahomír Suchánek: Církevní dějiny - parametry

Název produktu: Václav Drška, Drahomír Suchánek: Církevní dějiny
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 504 Kč
Maximální cena: 599 Kč
Ušetríte až: 95 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Antika a středověk. Předložit přehledný a objektivní pohled na dějiny křesťanské církve v období od jejího počátku až do konce středověku představuje obtížný úkol. Autoři se pokusili vytvořit vyvážené, věcné a konfesně nezatížené podání církevních dějin, které odráží současný stav historického bádání a většinový pohled zainteresovaných odborníků. Publikace v sobě spojuje dvě hlavní ambice – přinést co nejúplnější pohled na problematiku církevních dějin a zodpovědět všechny základní otázky, včetně jinak opomíjených témat, jako je rozbor křesťanských herezí, misijní problematika či přehled církevní struktury. Současně by chtěla být kvalitní studijní pomůckou pro zájemce o církevní dějiny. Využijí ji jak studenti vysokoškolských humanitních oborů, tak studenti teologických či právnických oborů. Obsah publikace: ÚVOD KNIHA I. 1. ZROD KŘESŤANSTVÍ A RANÁ CÍRKEV 1.1 Boj o duši židovského národa 1.2 Rozvoj křesťanství v 1. a 2. století 1.2.1?Šíření křesťanství 1.2.2?Reakce pohanského prostředí 1.2.3?Nepřátelé státu 1.2.4?Obhájci křesťanství – apologeti 1.3 Církevní vývoj do nástupu císaře Konstantina Velikého 1.3.1?Christianizace 1.3.2?Mezi tolerancí a pronásledováním 2. ORGANIZACE A KULT RANÉ CÍRKVE 2.1 Život církevních obcí 2.2 Církevní hierarchie 2.3 Bohoslužba a kult 3. KŘESŤANSKÉ UČENÍ A TEOLOGIE 3.1 Vymezování vůči židovství 3.2 Tvorba novozákonního kánonu 3.3 Křesťanské učení od apoštolských otců k apologetům 3.4 Křesťanská teologie 3.5 Hereze a bludná učení KNIHA II. 1. CÍRKEV STOJÍCÍ U KOLÉBKY NOVÉ EVROPY (311–900) 1.1 Říšská církev a pád římského světa 1.2 Církev v období stěhování národů 1.3 Východní cézaropapismus 1.4 Franská říše 1.5 Spojení Franků s papežstvím 2. CÍRKEV DĚDIČKOU TRADICE A ŘÁDU 2.1 Zrození papežství 2.1.1?Politická emancipace papežství a papežská falza 2.1.2?Mikuláš I. a první vrchol papežského primátu 2.2 Křesťanské misie 2.2.1?Christianizace Británie 2.2.2?Dokončení christianizace Germánie 2.2.3?Misie ke Slovanům 2.3 Organizace a církevní struktura 2.3.1?Metropolitní systém 2.3.2?Biskupská a farní správa 2.3.3?Institut vlastnických kostelů 2.4 Mnišství 3. VNITŘNÍ ŽIVOT CÍRKVE 3.1 Hereze a zformování ortodoxie 3.1.1?Arianismus 3.1.2?Nestoriánství 3.1.3?Monofyzitismus a snahy o obnovu jednoty církve 3.1.4?Pelagianismus 3.1.5?Obrazoborectví 3.2 Vývoj kultu a liturgie 3.3 Intelektuální rozvoj církve 3.3.1?Teologie a ?lozo?e v období trinitárních a christologických bojů 3.3.2?Pozdní patristika 3.3.3?Karolínská vzdělanost KNIHA III. 1. CÍRKEV VE VÍRU SNAH O REFORMU (900–1200) 1.1 Temné století a zformování otonsko-sálské říšské církve 1.2 Sálské císařství a boje o investituru 1.3 Soupeření papežství a císařství ve 12. století a dokončení reformy 1.4 Zrod křižáckého hnutí a východní křesťanstvo 2. PROSAZENÍ CÍRKEVNÍ SVOBODY 2.1 Naplňování reformy a církevní synody 2.1.1?Reforma církve pod císařskou patronací 2.1.2?Gregoriánská reforma 2.1.3?Vítězství papežské myšlenky 2.2 Dokončení christianizace 2.3 Řeholní život 2.3.1?Clunyjská


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.