Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Václav Blažek, Marta Eva Běťáková: Encyklopedie baltské mytologie

Knihy osobnosti a fakta

Václav Blažek, Marta Eva Běťáková: Encyklopedie baltské mytologie

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Encyklopedie baltské mytologie - Marta Eva Běťáková;Václav Blažek. Představuje přehledně uspořádanou syntézu mytologických jmen a předkřesťanských institucí baltských národů, jak je zachytili kronikáři, duchovní a lexikografové zejména v 16.–18. století a doplnili sběratelé litevských a lotyšských ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Encyklopedie baltské my..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Blažek, Marta Eva Běťáková: Encyklopedie baltské mytologie koupíte i tady

Specifikace Václav Blažek, Marta Eva Běťáková: Encyklopedie baltské mytologie

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 198 Kč

Představuje přehledně uspořádanou syntézu mytologických jmen a předkřesťanských institucí baltských národů, jak je zachytili kronikáři, duchovní a lexikografové zejména v 16.–18. století a doplnili sb ... a dál?

Produkt Václav Blažek, Marta Eva Běťáková: Encyklopedie baltské mytologie

Václav Blažek, Marta Eva Běťáková: Encyklopedie baltské mytologie - parametry

Název produktu: Václav Blažek, Marta Eva Běťáková: Encyklopedie baltské mytologie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 198 Kč
Maximální cena: 322 Kč
Ušetríte až: 124 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Encyklopedie baltské mytologie - Marta Eva Běťáková;Václav Blažek. Představuje přehledně uspořádanou syntézu mytologických jmen a předkřesťanských institucí baltských národů, jak je zachytili kronikáři, duchovní a lexikografové zejména v 16.–18. století a doplnili sběratelé litevských a lotyšských národních písní a pověstí z 18.–20. století. Abecedně řazená hesla přinášejí informace jak o primárních pramenech, tak o původu vlastních jmen i termínů mytologického obsahu. Ač se nedochovaly žádné texty z doby před přijetím křesťanství, zdokumentované fragmenty baltské mytologie ukazují na její mimořádné bohatství i silný vliv na jejich severní a severovýchodní sousedy hovořící ugrofinskými jazyky. Současně mnohá mytologická jména mají přímé či nepřímé paralely v jiných indoevropských tradicích, a tím prozrazují, že jde o společné indoevropské dědictví. Součástí knihy jsou i přílohy, které obsahují mj. chronologický přehled primárních pramenů a nejvýznamnější soupisy pruských božstev. Publikace: Encyklopedie baltské mytologie - Marta Eva Běťáková;Václav Blažek. Marta Eva Běťáková; Václav BlažekLIBRI 2012, edice Mytologie a religionistikaKniha, čeština, 288 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.