Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Václav Blažek, Daniela Urbanová: Národy starověké Itálie, jejich jazyky a písma

Učebnice/Odborná literatura

Václav Blažek, Daniela Urbanová: Národy starověké Itálie, jejich jazyky a písma

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Národy starověké Itálie, jejich jazyky a písma - Václav Blažek;Daniela Urbanová. Monografie Národy starověké Itálie, jejich jazyky a písma je určena klasickým filologům, romanistům, indoevropeistům, historikům a archeologům antiky a všem zájemcům o tyto obory, zvláště pak studentům. Shrnuje současný stav ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Národy starověké Itálie..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Blažek, Daniela Urbanová: Národy starověké Itálie, jejich jazyky a písma koupíte i tady

Specifikace Václav Blažek, Daniela Urbanová: Národy starověké Itálie, jejich jazyky a písma

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 122 Kč

Monografie Národy starověké Itálie, jejich jazyky a písma je určena klasickým filologům, romanistům, indoevropeistům, historikům a archeologům antiky a všem zájemcům o tyto obory, zvláště pak studentů ... a dál?

Produkt Václav Blažek, Daniela Urbanová: Národy starověké Itálie, jejich jazyky a písma

Václav Blažek, Daniela Urbanová: Národy starověké Itálie, jejich jazyky a písma - parametry

Název produktu: Václav Blažek, Daniela Urbanová: Národy starověké Itálie, jejich jazyky a písma
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 122 Kč
Maximální cena: 189 Kč
Ušetríte až: 67 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Národy starověké Itálie, jejich jazyky a písma - Václav Blažek;Daniela Urbanová. Monografie Národy starověké Itálie, jejich jazyky a písma je určena klasickým filologům, romanistům, indoevropeistům, historikům a archeologům antiky a všem zájemcům o tyto obory, zvláště pak studentům. Shrnuje současný stav historického, lingvistického a speciálně epigrafického bádání o antické Itálii v prvním tisíciletí př. Kr. Seznamuje čtenáře s původem alfabetického písma ve Středomoří, s jeho cestou na Apeninský poloostrov zprostředkovanou Řeky k Etruskům a jejich prostřednictvím pak k ostatním národům v severní a centrální Itálii a nezávisle k Mesapům v jižní Itálii. Na četných příkladech komentovaných archaických nápisů představuje rané obyvatele Říma a jeho okolí i další příbuzné z italické větve indoevropské jazykové rodiny, například Venety, Falisky, Umbry, Jihopikény, Volsky, Osky aj., ale též keltské Leponty a předalpské Galy. Bohatá obrazová příloha seznamuje čtenáře se stěžejními nápisnými památkami těchto národů. Opomenuty však nezůstaly ani populace jasně či pravděpodobně neindoevropské, mj. Punové, Etruskové, Rétové, Kamunové. Své místo v knize našly i komunity s minimální epigrafickou tradicí či zcela bez ní - v případě Ligurů, Ausonů nebo předřeckého a předřímského obyvatelstva Sicílie, Sardinie a Korsiky publikace nabízí podrobný rozbor zpráv antických autorů, které se jich týkají. Monografii uzavírá nástin srovnávací gramatiky italických jazyků a základní argumenty o možnosti zařadit mesapštinu mezi tzv. helénské jazyky. Bibliografie za každou kapitolou přináší průřezovou informaci o vývoji i současném stavu bádání. Publikace: Národy starověké Itálie, jejich jazyky a písma - Václav Blažek;Daniela Urbanová. Václav BlažekHOST 2009Kniha, čeština, 296 stran Autor knihy Václav Blažek, Vydavatelstvo HOST


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.