Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen V obecném zájmu

Knihy naučná literatura

V obecném zájmu

Hodnocení: 1x
  • 4

V obecném zájmu I + II. – Cenzura a sociální regulace literatury v moderní české kultuře 1749-2014 - Pavel Janáček, Petr Píša, Petr Šámal, Michael Wögerbauer, kolektiv autorů . Dějiny české literatury již od 18. století provázejí stížnosti literátů na to, jak je jejich tvorba omezována cenzurou. Přesto vědecká práce, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89126
skladem

Jaké má kniha
V obecném zájmu
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? V obecném zájmu koupíte i tady

Specifikace V obecném zájmu

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 688 Kč

Kniha V obecném zájmu zkoumá proměny cenzury literatury a tisku od nástupu osvícenství až do počátku 21. století a masového rozšíření internetu. ... a dál?

Produkt V obecném zájmu

V obecném zájmu - parametry

Název produktu: V obecném zájmu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 688 Kč
Maximální cena: 861 Kč
Ušetríte až: 173 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V obecném zájmu I + II. – Cenzura a sociální regulace literatury v moderní české kultuře 1749-2014 - Pavel Janáček, Petr Píša, Petr Šámal, Michael Wögerbauer, kolektiv autorů . Dějiny české literatury již od 18. století provázejí stížnosti literátů na to, jak je jejich tvorba omezována cenzurou. Přesto vědecká práce, která tento jev zevrubně popisuje, vychází až nyní. Kniha V obecném zájmu zkoumá proměny cenzury literatury a tisku od nástupu osvícenství až do počátku 21. století a masového rozšíření internetu. Výklad je chronologicky rozdělen do osmi částí. Na úvod každé z nich je zařazena rámcová kapitola, která podává obecný přehled o podobě a proměnách cenzury daného období. Soustředí se přitom především na instituce, které cenzuru vykonávají, a na dopady této regulace na fungování dobového literárního provozu. Za každou rámcovou kapitolou následuje blok případových studií, které na vybraných tématech ukazují působení literární cenzury v detailu. Autorský tým, který v roce 2012 připravil k vydání překladovou antologii teoretických textů Nebezpečná literatura?, při práci na knize vstřebal diskuse o povaze cenzury, jež v humanitních vědách probíhají od šedesátých let 20. století. Předkládaná kniha proto nechápe cenzuru a regulaci literatury pouze jako soubor zákazů brzdících všeobecný pokrok, naopak se ji snaží popsat jako komplexní jev zakotvený ve struktuře moderní kultury, jenž literární tvorbu i její recepci nejen omezuje, ale i povzbuzuje, provokuje a obohacuje. V obecném zájmu I + II. – Cenzura a sociální regulace literatury v moderní české kultuře 1749-2014 - Pavel Janáček, Petr Píša, Petr Šámal, Michael Wögerbauer, kolektiv autorů od nakladatelství Academia v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.