Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Ursula K. Le Guin: Levá ruka tmy

Próza - beletrie

Ursula K. Le Guin: Levá ruka tmy

Hodnocení: 1x
  • 4

Román Levá ruka tmy je příběh o přátelství, o střetu civilizací, ale také o vztahu mezi lidmi různého pohlaví. Vyslanec tzv. Ekumeny se snaží přivést obyvatele mrazivé planety Gethen ke vstupu do meziplanetárního společenství. Úkol mu komplikuje nejen nedůvěra vůči cizinci z hvězd, ale také biologická odlišnost. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.88296

Jaké má kniha
Levá ruka tmy
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Ursula K. Le Guin: Levá ruka tmy

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 223 Kč

Román Levá ruka tmy je příběh o přátelství, o střetu civilizací, ale také o vztahu mezi lidmi různého pohlaví. Vyslanec tzv. Ekumeny se snaží přivést obyvatele mrazivé planety Gethen ke vstupu do meziplanetárního společenství. Úkol mu komplikuje nejen nedůvěra vůči cizinci z hvězd, ale také biologická odlišnost. Getheňané jsou totiž civilizací hermafroditů s obvykle neutrálním pohlavím, které se určuje až s příchodem periodického období plodnosti. Ursula K. Le Guinová se tu s neopakovatelným mistrovstvím pustila » ... a dál?

Produkt Ursula K. Le Guin: Levá ruka tmy

Ursula K. Le Guin: Levá ruka tmy - parametry

Název produktu: Ursula K. Le Guin: Levá ruka tmy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 223 Kč
Maximální cena: 239 Kč
Ušetríte až: 16 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Román Levá ruka tmy je příběh o přátelství, o střetu civilizací, ale také o vztahu mezi lidmi různého pohlaví. Vyslanec tzv. Ekumeny se snaží přivést obyvatele mrazivé planety Gethen ke vstupu do meziplanetárního společenství. Úkol mu komplikuje nejen nedůvěra vůči cizinci z hvězd, ale také biologická odlišnost. Getheňané jsou totiž civilizací hermafroditů s obvykle neutrálním pohlavím, které se určuje až s příchodem periodického období plodnosti. Ursula K. Le Guinová se tu s neopakovatelným mistrovstvím pustila do antropologického dobrodružství o střetu dvou zcela odlišných světů. Nejde ovšem o zobrazení válek či bojů, i když ani o dramatické situace tu není nouze, ale o intimní zpověď člověka, jenž se snaží především porozumět, a až poté hájit své vlastní zájmy. Není divu, že se román dočkal dvojice v science fiction žánru nejvěhlasnějších ocenění - Hugo a Nebula - a pravidelně se objevuje na špici v anketách o nejoblíbenější žánrovou knihu všech dob. Ani po čtyřiceti letech od svého vzniku

nezestárl, stále překvapuje a přitahuje řady nových čtenářů. Román, jenž bývá často citován jako jedna z nejvýznamnějších prací žánru science fiction, popisuje příběh velvyslance Ekumeny na zimní planetě Gethen. Planeta není zvláštní jen svou drsnou ledovou krásou, ale i svou oboupohlavní společností. Le Guinová opět vyniká v psychologii druhu i jednotlivce. Levá ruka tmy je knihou, na kterou nezapomenete. Román autorce vynesl ceny Hugo a Nebula. "Levá ruka tmy"Ursula le GuinováVědecko-fantastický román který vznikl před čtyřiceti roky, ale pořád nám má co říct. Důkazem jeho aktuálnosti je ocenění nejprestižnějšími cenami – Hugo a Nebula. Jedná se o první vydání této kihy. Kniha nebyla čtena ale již se na ní podepsal čas. Ořízka i listy jsou zažloutlé. Jinak je kniha ve 100% stavu.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.