Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Úloha osobností a institucí v rozvoji vzdělanosti v evropském kontextu

Knihy naučná literatura

Úloha osobností a institucí v rozvoji vzdělanosti v evropském kontextu

Hodnocení: 1x
  • 4

Úloha osobností a institucí v rozvoji vzdělanosti v evropském kontextu – (Prezentace školství a vzdělanosti) - Tomáš Kasper, Naděžda Pelcová, Slawomir Sztobryn . Sborník příspěvků z mezinárodní konference Úloha osobností a institucí v rozvoji vzdělanosti v evropském kontextu (Prezentace školství a vzdělanosti), která ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Úloha osobností a insti..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Úloha osobností a institucí v rozvoji vzdělanosti v evropském kontextu koupíte i tady

Specifikace Úloha osobností a institucí v rozvoji vzdělanosti v evropském kontextu

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 184 Kč

Sborník příspěvků z mezinárodní konference Úloha osobností a institucí v rozvoji vzdělanosti v evropském kontextu (Prezentace školství a vzdělanosti), která proběhla na půdě Pedagogické fakulty Univer ... a dál?

Produkt Úloha osobností a institucí v rozvoji vzdělanosti v evropském kontextu

Úloha osobností a institucí v rozvoji vzdělanosti v evropském kontextu - parametry

Název produktu: Úloha osobností a institucí v rozvoji vzdělanosti v evropském kontextu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 184 Kč
Maximální cena: 356 Kč
Ušetríte až: 172 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Úloha osobností a institucí v rozvoji vzdělanosti v evropském kontextu – (Prezentace školství a vzdělanosti) - Tomáš Kasper, Naděžda Pelcová, Slawomir Sztobryn . Sborník příspěvků z mezinárodní konference Úloha osobností a institucí v rozvoji vzdělanosti v evropském kontextu (Prezentace školství a vzdělanosti), která proběhla na půdě Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v říjnu roku 2012 na počest 120. výročí založení Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského, zahrnuje texty autorů takřka z celé střední Evropy – z České republiky, Polska, Slovenska a Rakouska. Konference se zúčastnili filozofové, historici, pedagogové, pracovníci muzeí, knihoven a dalších vzdělávacích institucí. Cílem setkání bylo promyslet filozofická a pedagogická východiska evropské podoby vzdělanosti zejména v souvislosti s národní kulturou, jazykem, tradicí a potřebou porozumět lépe vlastní současnosti. V tomto kontextu vyvstala „Evropa“ nikoli jako pojem geografický, nýbrž jako označení určitého duchovního společenství. Intence celku, jež je vlastní evropskému pojetí filozofie a vzdělanosti, je protikladem všem podobám partikularismu (tedy i národních kultur). V souvislosti s tím vyvstala řada otázek: Může pravé myšlení a pravá vzdělanost vyrůst bez hloubky tradice a zakotvení ve vlastní, národní kultuře, nebo se z ní rodí? Jaký je vztah jazyka a vzdělanosti, co lze a nelze v národním jazyce vyjádřit? Zda a jak ovlivňuje politika úroveň vzdělanosti? Z těchto hledisek (spolu s Komenským a jeho snahou o nápravu věcí lidských – filozofie, politiky, náboženství) promýšlíme podíl a přínos význačných osobností filozofického a pedagogického myšlení, které nesporně založily, formovaly a ovlivnily vzdělanost ve svých vlastních zemích a zároveň prolomily úzce regionální hranice vlastního národního myšlení směrem k celku (k Evropě). Pozornost, především ta dějinně pedagogická, směřuje k analýze institucí, jejichž činnost formuje a ovlivňuje tehdejší i budoucí pedagogický diskurz. Úloha osobností a institucí v rozvoji vzdělanosti v evropském kontextu – (Prezentace školství a vzdělanosti) - Tomáš Kasper, Naděžda Pelcová, Slawomir Sztobryn od nakladatelství Karolinum v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.