Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Tzvetan Todorov: Úvod do fantastické literatury

Knihy

Tzvetan Todorov: Úvod do fantastické literatury

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Úvod do fantastické literatury je jednou z nejvýznamnějších raných prací Tzvetana Todorova, francouzského literárního vědce bulharského původu, jenž patří mezi ústřední osobnosti francouzského strukturalismu druhé poloviny 20. století. Hlavním přínosem díla, které je od vydání v roce 1970 stále považováno za jakousi ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Úvod do fantastické lit..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Tzvetan Todorov: Úvod do fantastické literatury koupíte i tady

Specifikace Tzvetan Todorov: Úvod do fantastické literatury

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 129 Kč

Úvod do fantastické literatury je jednou z nejvýznamnějších raných prací Tzvetana Todorova, francouzského literárního vědce bulharského původu, jenž patří mezi ústřední osobnosti francouzského struktu ... a dál?

Produkt Tzvetan Todorov: Úvod do fantastické literatury

Tzvetan Todorov: Úvod do fantastické literatury - parametry

Název produktu: Tzvetan Todorov: Úvod do fantastické literatury
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 129 Kč
Maximální cena: 180 Kč
Ušetríte až: 51 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Úvod do fantastické literatury je jednou z nejvýznamnějších raných prací Tzvetana Todorova, francouzského literárního vědce bulharského původu, jenž patří mezi ústřední osobnosti francouzského strukturalismu druhé poloviny 20. století. Hlavním přínosem díla, které je od vydání v roce 1970 stále považováno za jakousi příručku fantastického žánru, je definice fantastična. Podle Todorova je jeho zdrojem naše nerozhodnost, kterou coby čtenáři zakoušíme před událostí jevící se byť jen zdánlivě nadpřirozenou; podmínkou přitom je, že se neuchýlíme k básnické a alegorické interpretaci textu. Fantastično se zakládá hlavně na váhání čtenáře, který se ztotožňuje s hlavní postavou, pokud jde o povahu podivuhodné události. Toto váhání se může vyřešit buďto tak, že připustíme, že k události skutečně došlo; anebo tak, že rozhodneme, že je výplodem představivosti nebo dílem iluze; jinak řečeno, můžeme rozhodnout, že událost se buď stala, nebo nestala. Žánr fantastické literatury autor posléze blíže vymezuje ve

vztahu k podivuhodnému a zázračnému, na toto vymezení navazuje charakteristikou fantastického diskursu a témat s ním spojených. V závěru knihy pak jako odpověď na otázku Proč je fantastično? předkládá analýzu společenské a literární funkce nadpřirozena. Úvod do fantastické literatury - Tzvetan Todorov od authora Tzvetan Todorov a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.