Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Turecko-český a česko-turecký slovník

Učebnice/Odborná literatura

Turecko-český a česko-turecký slovník

Hodnocení: 1x
  • 4

Nový turecko-český a česko-turecký slovník, který u nás nemá obdoby. Jde o zcela původní autorské dílo zachycující co nejvěrněji současný psaný i mluvený jazyk. Přes své všeobecné zaměření obsahuje i terminologii z oblasti ekonomie, práva nebo techniky či slovní zásobu odrážející turecké reálie. Při práci na slovníku ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Turecko-český a česko-t..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Turecko-český a česko-turecký slovník koupíte i tady

Specifikace Turecko-český a česko-turecký slovník

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 529 Kč

Největší slovník současné turečtiny - Aktuální slovní zásoba zachycující psaný i mluvený jazyk včetně hovorových výrazů - Fonetický přepis výslovnosti, stručná gramatika - Dvoubarevný tisk pro lepší p ... a dál?

Produkt Turecko-český a česko-turecký slovník

Turecko-český a česko-turecký slovník - parametry

Název produktu: Turecko-český a česko-turecký slovník
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 529 Kč
Maximální cena: 790 Kč
Ušetríte až: 261 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nový turecko-český a česko-turecký slovník, který u nás nemá obdoby. Jde o zcela původní autorské dílo zachycující co nejvěrněji současný psaný i mluvený jazyk. Přes své všeobecné zaměření obsahuje i terminologii z oblasti ekonomie, práva nebo techniky či slovní zásobu odrážející turecké reálie. Při práci na slovníku vycházel autor PhDr. Tomáš Laně, přední český turkolog, z tureckých výkladových slovníků, překladových slovníků anglických, německých i ruských a zejména ze své dlouholeté praxe tlumočníka, překladatele turecké krásné literatury a profesora tureckého jazyka. Nová verze turecko-českého slovníku a poprvé vycházející česko-turecká strana obsahují vedle základní české a turecké slovní zásoby i řadu pojmů a slovních spojení, které usnadní porozumění českému turistovi v Turecku, práci studentům turečtiny a v neposlední řadě poslouží při práci v tureckých firmách, zaměstnancům i podnikatelům. Turecká část je založena na každodenní praxi znalce tureckého prostředí a turecké literatury, čemuž je uzpůsoben i výběr hesel. Tento po léta průběžně aktualizovaný a neustále rozšiřovaný slovník tak českému uživateli nejen napomůže porozumět tureckým textům, svým tureckým přátelům a obchodním partnerům, ale i pochopit slova specificky turecká, která často nemají přesně odpovídající český ekvivalent (haremagası, kına gecesi ap.), nebo např. pojmy z maloasijské gastronomie (şiş kebap, tulum peyniri ap.) či tureckého náboženského a společenského života (güle güle, kaymakan ap.). Uživatel také jistě ocení i zařazení mnoha praktických slovních spojení a příkladů užití jednotlivých slov. Abychom zájemcům o turecký i český jazyk usnadnili jejich studium, uvádíme ve slovníku také pádové přípony, slovesné valence i mluvnické kategorie. Turecká hesla jsme pak doplnili výslovností a slovník opatřili českou a tureckou abecedou s přehledem přepisu výslovnosti a upřesněním obtížnějších fonetických jevů. Dvojbarevný tisk a přehledná grafická úprava pak uživateli usnadní orientaci ve slovníku. Věříme, že výsledkem dlouholeté práce autora i dalších pracovníků společnosti LINGEA je skutečně praktický slovník, jehož kvality ocení každý, kdo pracuje s turečtinou a chce mít k dispozici aktuální slovní zásobu v co nejširším rozsahu. Slovník obsahuje 30 000 hesel a 40 000 významů, 6 000 příkladů, idiomů a frází, 46 000 překladů. Nový turecko-český a česko-turecký slovník, který u nás nemá obdoby. Jde o zcela původní autorské dílo zachycující co nejvěrněji současný psaný i mluvený jazyk. Přes své všeobecné zaměření obsahuje i terminologii z oblasti ekonomie, práva nebo techniky či slovní zásobu odrážející turecké reálie.

Největší slovník současné turečtiny

Aktuální slovní zásoba zachycující psaný i mluvený jazyk včetně hovorových výrazů

Fonetický přepis výslovnosti, stručná gramatika

Dvoubarevný tisk pro lepší přehlednost hesel

Užitečný pomocník pro studenty, překladatele, podnikatele, obchodníky i turisty

Podtitul: jazyky světaRok vydání­: 2012Vazba: Pevná b


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.