Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Tony Judt: Zle se vede zemi

Knihy naučná literatura

Tony Judt: Zle se vede zemi

Hodnocení: 1x
  • 4

JUDT TONY, britský historik. Vstoupili jsme do věku nejistoty - hospodářské, sociální a politické. Krize, která propukla v roce 2008, nám připomněla, že neregulovaný kapitalismus je svým největším nepřítelem. Je nevyhnutelné, že se dříve či později stane obětí svých vlastních excesů a bude znovu žádat stát o pomoc. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Zle se vede zemi
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Tony Judt: Zle se vede zemi koupíte i tady

Specifikace Tony Judt: Zle se vede zemi

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 145 Kč

Vstoupili jsme do věku nejistoty - hospodářské, sociální a politické. Krize, která propukla v roce 2008, nám připomněla, že neregulovaný kapitalismus je svým největším nepřítelem. Je nevyhnutelné, že ... a dál?

Produkt Tony Judt: Zle se vede zemi

Tony Judt: Zle se vede zemi - parametry

Název produktu: Tony Judt: Zle se vede zemi
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 145 Kč
Maximální cena: 248 Kč
Ušetríte až: 103 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

JUDT TONY, britský historik. Vstoupili jsme do věku nejistoty - hospodářské, sociální a politické. Krize, která propukla v roce 2008, nám připomněla, že neregulovaný kapitalismus je svým největším nepřítelem. Je nevyhnutelné, že se dříve či později stane obětí svých vlastních excesů a bude znovu žádat stát o pomoc. Pokud se ale jen otřepeme a budeme pokračovat stejně jako doposud, můžeme v příštích letech očekávat mohutnější otřesy...Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. Pokud ale máme za to, že víme, co je špatně, musíme na základě tohoto pochopeni také jednat. Filosofové, jak zní známý postřeh, zatím svět jen různě vykládali. Jde však o to jej změnit.Tato slovy vystihují podstatu knihy, v níž britský historik, politolog a intelektuál Tony Judt analyzuje krizi, kterou dnes procházejí západní společnosti a která ohrožuje samotné základy demokratického systému. Z našeho světa se vytratil hlavní tmel sociální soudržnosti: důvěra v systém, pocit sounáležitosti a vědomí společného zájmu.Demontáž státu, bezuzdný materialismus, privatizace a vyprazdňování veřejného prostoru, prohlubující se nerovnosti, ztráta vědomí společného smyslu - to jsou symptomy, projevy vážné poruchy, která narušuje a podemílá sociální soudržnost.Akcelerátorem tohoto nebezpečného trendu trvajícího zhruba třicet let, byl rok 1989, jenž otevřel dveře globální neoliberální ideologii neviditelné ruky trhu. Byl-li tento rok vítězstvím, byl zároveň začátkem prohry. Potenciál roku 1989, který byl jedinečnou šancí na změnu v mezinárodních vztazích i chápání kapitalismu, byl promarněn. "Úrodu let 1989-2009 spásly kobylky".Předmluvu k českému vydání napsal Jiří Pehe."Judtova kniha je dílem, které je - nejenom tím, co říká, ale především tím, jak to říká - pravděpodobně nejdůležitějším traktátem na téma role levice od dob Frankfurtské školy..." (Jiří Pehe) (pojednání o naší současné nespokojenosti) Tony Judt. Tony Judt byl kmenovým autorem literárního a kulturního časopisu New York Review of Books, přispíval do mnoha evropských nebo amerických periodik. Mezi jeho hlavní zájmy patřily dějiny poválečné Francie, zejména intelektuální život v zemi, a od roku 1989 se zajímal o východní Evropu. Nejznámějším dílem je Poválečná Evropa. Tony Judt patřil mezi nejvýznamnější intelektuály druhé poloviny dvacátého století, byl známý tím, že uměl vyvolávat veřejné debaty. Pracoval jako profesor na Newyorské unive


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.