Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Tomáš Zmeškal: Sokrates na rovníku

Próza - beletrie

Tomáš Zmeškal: Sokrates na rovníku

Hodnocení: 1x
  • 4

Sokrates na rovníku – rodinné reportáže - Tomáš Zmeškal. Pátrání je věc ošemetná a nesmírně nejistá, člověk nikdy neví, co ho potká na cestě, po níž se vydal, jaká skrytá zákoutí poodhalí, zda se mu v nich bude líbit, nebo zda nakonec nebude zatrpkle proklínat své rozhodnutí. Zvláště pokud se rozhodne hledat ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Sokrates na rovníku
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Tomáš Zmeškal: Sokrates na rovníku koupíte i tady

Specifikace Tomáš Zmeškal: Sokrates na rovníku

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 104 Kč

Pátrání je věc ošemetná a nesmírně nejistá, člověk nikdy neví, co ho potká na cestě, po níž se vydal, jaká skrytá zákoutí poodhalí, zda se mu v nich bude líbit, nebo zda nakonec nebude zatrpkle proklí ... a dál?

Produkt Tomáš Zmeškal: Sokrates na rovníku

Tomáš Zmeškal: Sokrates na rovníku - parametry

Název produktu: Tomáš Zmeškal: Sokrates na rovníku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 104 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 195 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Sokrates na rovníku – rodinné reportáže - Tomáš Zmeškal. Pátrání je věc ošemetná a nesmírně nejistá, člověk nikdy neví, co ho potká na cestě, po níž se vydal, jaká skrytá zákoutí poodhalí, zda se mu v nich bude líbit, nebo zda nakonec nebude zatrpkle proklínat své rozhodnutí. Zvláště pokud se rozhodne hledat vlastního otce. Právě na takovou cestu po stopách svého otce, pocházejícího z Konga, nás ve své nové knize Sokrates na rovníku bere Tomáš Zmeškal. Na rozdíl od svých předchozích románů popisuje v tomto příběhu osudy svých rodičů a prozrazuje něco i o sobě. Jako zkušený vypravěč s osobitým stylem se však intuitivně vyhýbá pouhému líčení klasické rodinné historie a vypráví například i o historických přešlapech, jichž se ještě na přelomu 19. a 20. století dopouštěly některé evropské státy vůči Africe a jejím národům. Teprve z tohoto prolnutí obou příběhů, oné komorní zprávy o otci a rodině s dějinami kulturního střetu, vzniká výsledný tvar Sokrata na rovníku, soubor deníkových zápisků, vzpomínek, úvah a rodinných reportáží. Znovu se zde ukazuje, že hledání je pokaždé činností nanejvýš komplexní, že nestačí pátrat v matrikách a sestavovat rodokmeny. Kdo chce skutečně pochopit, odkud přichází, musí umět dočasně opustit sebe a odvážit se k hlubšímu ponoru, ke společnosti, k zemi a dějinám. Teprve poté vzniká celistvý obraz o nás, o naší minulosti i o těch, kteří nás přivedli na svět. Tomáš Zmeškal, autor románů: Milostný dopis klínovým písmem, nakl. Torst 2008 (Cena Evropské unie za literaturu, Cena Josefa Škvoreckého, nominace Magnezia litera – próza, 2. místo v anketě Lidových novin, kniha roku). Životopis černobílého jehněte, nakl.Torst 2009 (nominace na Cenu Josefa Škvoreckého). Tomáš Zmeškal se narodil v Praze, vystudoval anglický jazyk a literaturu. Pracoval jako tlumočník, lektor, překladatel a odborný asistent na Universitě Karlově. V současnosti vede vlastní kurzy tvůrčího psaní. Sokrates na rovníku – rodinné reportáže - Tomáš Zmeškal od nakladatelství Mishkezy v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Anotace: Sokrates na rovníku je třetí próza Tomáše Zmeškala. Oproti předchozím dvěma románům v tomto velmi osobním vyprávění autor popisuje své mnohaleté hledání ztracené části své rodiny a otce, konžského intelektuála, který na své životní pouti poznal i ČSSR. Cesta za ním proto nutně vede až do jeho domoviny, do země ležící na horkém rovníku.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.