Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Tomáš Špidlík: Vnitřně zakoušet

Knihy

Tomáš Špidlík: Vnitřně zakoušet

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Tři romány Thomase Bernharda vycházejí v kazetovém vydání u příležitosti dvaceti let od autorova úmrtí. Ústředním motivem všech tří románů je posedlost tvořením, uměleckou tvorbou a zároveň její tragické selhávání, ztroskotávání a míjení se s uměleckou pravdou i realitou. Tyto momenty mají v určité míře společné i ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 2.67
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Tomáš Špidlík: Vnitřně zakoušet

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 304 Kč

Vnitřně zakoušet - Tomáš Špidlík, Doba duchovních cvičení je vhodná pro vnímání vnitřních podnětů a objevování realizovatelných idejí. Snad si ani nejsme dostatečně vědomi důležitosti tohoto tvrzení. Název nové knihy vychází z přesvědčení Ignáce z Loyoly: „Nenasycuje a neuspokojuje duši, jestliže mnoho ví, nýbrž pociťuje-li a zakouší věci vnitřně.“ Exerciciemi vystupujeme na horu, abychom se sjednotili s Pánem. Špidlíkův průvodce je neocenitelnou pomocí pro všechny, kdo se na exercicie vydávají a chtějí se učit » ... a dál?

Produkt Tomáš Špidlík: Vnitřně zakoušet

Tomáš Špidlík: Vnitřně zakoušet - parametry

Název produktu: Tomáš Špidlík: Vnitřně zakoušet
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 304 Kč
Maximální cena: 313 Kč
Ušetríte až: 9 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Tři romány Thomase Bernharda vycházejí v kazetovém vydání u příležitosti dvaceti let od autorova úmrtí. Ústředním motivem všech tří románů je posedlost tvořením, uměleckou tvorbou a zároveň její tragické selhávání, ztroskotávání a míjení se s uměleckou pravdou i realitou. Tyto momenty mají v určité míře společné i hlavní postavy: architekt Roithamer v Korektuře, klavíristé Wertheimer a Glenn Gould ve Ztroskotanci i hudební skladatel Auersberger v Mýcení. Tragika je však v Bernhardových prózách bytostně spjata s komikou, s uměním nadsázky a často i s vědomou provokací. Proto také v autorově vlasti přijímali jeho tvorbu nejednoznačně, s podrážděním i odporem. Snad nejvýrazněji se to projevilo právě v případě románu Mýcení, v němž se někteří protagonisté možná i oprávněně poznali a zažalovali Bernarda pro nactiutrhání. Kazetové vydání románů doplňuje samostatný a jinak neprodejný sešit s titulem Zrod tří románů Thomase Bernharda, který líčí složité a někdy až dramatické okolnosti doprovázející autorovo psaní - od prvního nápadu přes vyjednávání s nakladatelstvím, neustálé odklady termínů a proměny uměleckého záměru až k vydání knihy. Text vybral a přeložil z editorských dodatků k jednotlivým svazkům německého kritického vydání Bernhardova Díla Radovan Charvát. Publikace: Vnitřně zakoušet - Tomáš Špidlík. Doba duchovních cvičení je vhodná pro vnímání vnitřních podnětů a

objevování realizovatelných idejí. Snad si ani nejsme dostatečně

vědomi důležitosti tohoto tvrzení. Název nové knihy vychází z

přesvědčení Ignáce z Loyoly: „Nenasycuje a neuspokojuje duši,

jestliže mnoho ví, nýbrž pociťuje-li a zakouší věci vnitřně.“

Exerciciemi vystupujeme na horu, abychom se sjednotili s Pánem.

Špidlíkův průvodce je neocenitelnou pomocí pro všechny, kdo se na

exercicie vydávají a chtějí se učit rozpoznávat Boží působení ve

svém životě, aby se poté vraceli z „hory“ občerstveni tak jako

apoštolové. Publikace: Vnitřně zakoušet - Tomáš Špidlík. VNITŘNĚ ZAKOUŠET. VNITŘNĚ ZAKOUŠET od nakladatelství v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.