Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Tomáš Šmíd, Petr Martinovský: Přírodní zdroje a ozbrojené konflikty

Učebnice/Odborná literatura

Tomáš Šmíd, Petr Martinovský: Přírodní zdroje a ozbrojené konflikty

Hodnocení: 1x
  • 4

Přírodní zdroje a ozbrojené konflikty – Aktuální trendy - Petr Martinovský, Tomáš Šmíd. Války o suroviny budou podle názorů mnohých odborníků dominantním typem ozbrojených konfliktů v tomto století. Nárůst poptávky, vyčerpávání snadno dostupných ložisek ropy stejně jako neklid v mnoha producentských zemích ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Přírodní zdroje a ozbro..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Tomáš Šmíd, Petr Martinovský: Přírodní zdroje a ozbrojené konflikty

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 177 Kč

Války o suroviny budou podle názorů mnohých odborníků dominantním typem ozbrojených konfliktů v tomto století. Nárůst poptávky, vyčerpávání snadno dostupných ložisek ropy stejně jako neklid v mnoha pr ... a dál?

Produkt Tomáš Šmíd, Petr Martinovský: Přírodní zdroje a ozbrojené konflikty

Tomáš Šmíd, Petr Martinovský: Přírodní zdroje a ozbrojené konflikty - parametry

Název produktu: Tomáš Šmíd, Petr Martinovský: Přírodní zdroje a ozbrojené konflikty
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 177 Kč
Maximální cena: 186 Kč
Ušetríte až: 9 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Přírodní zdroje a ozbrojené konflikty – Aktuální trendy - Petr Martinovský, Tomáš Šmíd. Války o suroviny budou podle názorů mnohých odborníků dominantním typem ozbrojených konfliktů v tomto století. Nárůst poptávky, vyčerpávání snadno dostupných ložisek ropy stejně jako neklid v mnoha producentských zemích zintenzivňují mezinárodní soupeření o dostupné zdroje fosilních paliv. Jiné charakteristiky vykazují často opomíjené konflikty o obnovitelné přírodní zdroje – vodu, půdu či dřevo. Napětí v mnoha oblastech světa narůstá a soupeření se často odehrává nikoli na mezistátní, ale spíše vnitrostátní rovině. U mnoha přírodních zdrojů je základní příčinou problémů nejen zvyšování poptávky či spotřeby, ale také zvyšující se míra znečištění životního prostředí. Například enormní zátěž přírody v Číně se stane podle některých analytiků hlavním „spouštěčem“ radikální transformace tamního politického systému. Monografie přináší podrobný vhled do šesti konfliktních oblastí. Rozebíráno je například vysoce aktuální, ale málo diskutované surovinové bohatství Afghánistánu, dále střety o koltan v Demokratické republice Kongo, konflikty o vodní zdroje na horním Nilu a jiné. Tato publikace může sloužit jako neocenitelná pomůcka pro orientaci v současném světě, využití nalezne v rukou akademických pracovníků, politiků, analytiků, novinářů i studentů bezpečnostních studií či mezinárodních vztahů. Přírodní zdroje a ozbrojené konflikty – Aktuální trendy - Petr Martinovský, Tomáš Šmíd od nakladatelství Centrum pro studium demokracie v kategorii | Politologie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor knihy Petr Martinovský, Tomáš Šmíd, Vydavatelstvo CDK,


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.