Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Tomáš Koblížek: Fenomén fikce

Knihy naučná literatura

Tomáš Koblížek: Fenomén fikce

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Fenomén fikce – Příspěvek k fenomenologii literatury - Tomáš Koblížek. Monografie se na pozadí otázky fikčnosti literárního díla pokouší představit fenomenologickou perspektivu na literaturu. Kniha je rozdělena do tří částí. První část představuje fenomenologický výklad poetiky V. Šklovského a J. Mukařovského a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Fenomén fikce
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Tomáš Koblížek: Fenomén fikce koupíte i tady

Specifikace Tomáš Koblížek: Fenomén fikce

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 99 Kč

Monografie se na pozadí otázky fikčnosti literárního díla pokouší představit fenomenologickou perspektivu na literaturu. Kniha je rozdělena do tří částí. První část představuje fenomenologický výklad ... a dál?

Produkt Tomáš Koblížek: Fenomén fikce

Tomáš Koblížek: Fenomén fikce - parametry

Název produktu: Tomáš Koblížek: Fenomén fikce
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 99 Kč
Maximální cena: 113 Kč
Ušetríte až: 14 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Fenomén fikce – Příspěvek k fenomenologii literatury - Tomáš Koblížek. Monografie se na pozadí otázky fikčnosti literárního díla pokouší představit fenomenologickou perspektivu na literaturu. Kniha je rozdělena do tří částí. První část představuje fenomenologický výklad poetiky V. Šklovského a J. Mukařovského a stanovuje základní směr fenomenologického přístupu k literatuře. Druhá část má formu kritického dialogu (polemika se dotýká především tzv. teorie fikčních světů: B. Doležel, R. Ronenová), na jehož základě autor rozpracovává klíčová témata charakteristická pro současné myšlení o literatuře (psaní, interpretace, reprezentace, "svět literárního díla" ad.). Poslední část pak zúročuje předešlé výklady a v návaznosti na fenomenologii Jana Patočky podává výklad fenoménu fikce a fenoménu literatury. Fenomén fikce – Příspěvek k fenomenologii literatury - Tomáš Koblížek od nakladatelství Togga v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Pokud bychom se pokusili projít složitý prostor současné literární teorie, narazili bychom na otázky, jež jsou vnímány jako bezezbytku vyřešené a mimo diskusi, vedle toho na problémy, které působí naléhavě a jež si snad žádají jisté řešení, a nakonec na témata, která jsou považována za podružná či příliš vzdálená od hranic, které oblast bádání vymezují. Za účelem tematizace nových otázek by určitě bylo vhodné zmapovat tento pomyslný prostor zájmu, naznačit jeho střed a okraje, uvědomit si, co dnes pokládáme za více či méně důležité a čemu se vyhýbáme jako zcela nepodstatnému.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.