Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Tomáš Doležal: Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva

Učebnice/Odborná literatura

Tomáš Doležal: Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva - Tomáš Doležal. Publikace se obšírně zabývá podstatou vztahu lékaře a pacienta. Základní otázka zní - je vztah mezi lékařem a pacientem soukromoprávní smlouva, anebo specifický druh právního vztahu? Autor v publikaci historicky a komparativně dokládá, že ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Vztah lékaře a pacienta..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Tomáš Doležal: Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva koupíte i tady

Specifikace Tomáš Doležal: Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 214 Kč

Publikace se obšírně zabývá podstatou vztahu lékaře a pacienta. Základní otázka zní - je vztah mezi lékařem a pacientem soukromoprávní smlouva, anebo specifický druh právního vztahu? Autor v publikaci ... a dál?

Produkt Tomáš Doležal: Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva

Tomáš Doležal: Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva - parametry

Název produktu: Tomáš Doležal: Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 214 Kč
Maximální cena: 397 Kč
Ušetríte až: 183 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva - Tomáš Doležal. Publikace se obšírně zabývá podstatou vztahu lékaře a pacienta. Základní otázka zní - je vztah mezi lékařem a pacientem soukromoprávní smlouva, anebo specifický druh právního vztahu? Autor v publikaci historicky a komparativně dokládá, že vztah lékaře a pacienta má své pevné místo v soukromém právu - a to i dnes. Současně je vztah lékaře a pacienta analyzován ve vztahu k současné právní úpravě, dané zejména zákonem č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a občanským zákoníkem, a to nejen současným, ale i novým, jehož účinnost nastane 1. ledna 2014. Je poukázáno i na skutečnost, že většina záležitostí ve vztahu lékaře a pacienta byla původně regulována pouze v rovině morální a byla formulována v různých etických kodexech, které ovšem řada lékařů ani nezná. Kniha pojednává například i o Hippokratově přísaze, jejím obsahu a právní závaznosti. Vývoj právní úpravy rychle směřuje ke striktní právní regulaci s odpovídajícími důsledky pro obě strany, tedy jak pro lékaře, tak pro pacienty. Čtenář se tedy dozví, jaká jsou práva a povinnosti lékařů a zdravotnického personálu, pacientů (či klientů), zdravotních pojišťoven a dalších subjektů při poskytování zdravotních služeb. Zdravotnickým pracovníkům i právníkům zabývajícím se medicínským právem kniha poskytne informace o základních právech a povinnostech lékařů i pacientů. Současně může kniha sloužit jako návod zdravotníkům jak se vyvarovat při své práci konfliktů s právem a jak právo ke zlepšení své práce využívat. Publikace: Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva - Tomáš Doležal. Tomáš DoležalLeges, edice TeoretikKniha, čeština, 160 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.