Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Tomáš Císařovský: Žlutá skvrna / Yellow Spot

Knihy

Tomáš Císařovský: Žlutá skvrna / Yellow Spot

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Žlutá skvrna / Yellow Spot - Tomáš Císařovský. Tomáš Císařovský (1962) má za sebou zhruba dvacet let pozoruhodné výtvarné práce. Dnes je jedním z nejuznávanějších českých malířů, pravidelně vystavuje v českých i zahraničních galeriích a jeho dílo je zastoupeno v prestižních veřejných i soukromých sbírkách. Vždy se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Tomáš Císařovský: Žlutá skvrna / Yellow Spot koupíte i tady

Specifikace Tomáš Císařovský: Žlutá skvrna / Yellow Spot

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 265 Kč

Tomáš Císařovský (1962) má za sebou zhruba dvacet let pozoruhodné výtvarné práce. Dnes je jedním z nejuznávanějších českých malířů, pravidelně vystavuje v českých i zahraničních galeriích a jeho dílo ... a dál?

Produkt Tomáš Císařovský: Žlutá skvrna / Yellow Spot

Tomáš Císařovský: Žlutá skvrna / Yellow Spot - parametry

Název produktu: Tomáš Císařovský: Žlutá skvrna / Yellow Spot
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 265 Kč
Maximální cena: 480 Kč
Ušetríte až: 215 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Žlutá skvrna / Yellow Spot - Tomáš Císařovský. Tomáš Císařovský (1962) má za sebou zhruba dvacet let pozoruhodné výtvarné práce. Dnes je jedním z nejuznávanějších českých malířů, pravidelně vystavuje v českých i zahraničních galeriích a jeho dílo je zastoupeno v prestižních veřejných i soukromých sbírkách. Vždy se věnoval tradičnímu závěsnému, většinou olejem malovanému obrazu (figurativní a krajinné motivy, portréty). Vytvářel většinou tematické cykly (např. Z deníku dědy legionáře, 1989; Naty, přepni to, 1994; Bez koní, 1996; Prázdniny v Čechách, 2006). Tato obrazová kniha však soustřeďuje jeho neméně podnětné akvarely na papíře z let 2002-2010, jež tvoří zároveň jádro Císařovského výstavy Žlutá skvrna v Galerii hlavního města Prahy, probíhající od září do listopadu 2010 ve výstavním prostoru Staroměstské radnice. Autor koncepce této výběrové přehlídky Karel Srp uzavírá svůj vstupní komentář slovy: "Místo k autorovi se akvarely obracejí ke stavu dnešní společnosti. S čím dál tím více náročnými náměty si lehce pohrává, plyne s nimi, nechá se jimi unášet, přizpůsobuje si je, dostává se nad ně jako pozorovatel, jenž je i není jejich součástí; jsou mu blízké i vzdálené zároveň." Knížka akvarelů je uzavřena anglickým resumé a soupisem samostatných výstav Tomáše Císařovského. Žlutá skvrna / Yellow Spot - Tomáš Císařovský od nakladatelství Arbor vitae v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Tomáš Císařovský patří k výrazným představitelům generace osmdesátých let 20. století. Do povědomí širší kulturní veřejnosti se zapsal svým legendárním "legionářským" cyklem vztahujícím se k zamlčovaným a dezinterpretovaným částem historie. Pro výstavu na Staroměstské radnici, provázenou katalogem, připravil ojedinělou kolekci akvarelů poskytujících příležitost nahlédnout zblízka do tvůrčích procesů, odvíjejících se v jeho tvorbě posledních let.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.