Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Tjalling Halbertsma: Stepní říše - Zpráva o Mongolsku

Knihy naučná literatura

Tjalling Halbertsma: Stepní říše - Zpráva o Mongolsku

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Stepní říše - Zpráva o Mongolsku - Tjalling Halbertsma. Autor knihy měl možnost několikrát navštívit Mongolsko a tuto zemi poznat z mnoha perspektiv, neboť zde působil jako poradce úspěšného politika, překladatele a pozdějšího mongolského prezidenta Nambaryna Enchbajara. Pronikl nejen do zákulisí ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89203
skladem

Jaké má kniha
Stepní říše - Zpráva o ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Tjalling Halbertsma: Stepní říše - Zpráva o Mongolsku koupíte i tady

Specifikace Tjalling Halbertsma: Stepní říše - Zpráva o Mongolsku

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 250 Kč

Poutavá a zasvěcená kniha nizozemského autora nám představuje postkomunistické Mongolsko, a to na pomezí žánru cestopisu, reportáže, historicko-politické studie a beletrie. ... a dál?

Produkt Tjalling Halbertsma: Stepní říše - Zpráva o Mongolsku

Tjalling Halbertsma: Stepní říše - Zpráva o Mongolsku - parametry

Název produktu: Tjalling Halbertsma: Stepní říše - Zpráva o Mongolsku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 250 Kč
Maximální cena: 361 Kč
Ušetríte až: 111 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Stepní říše - Zpráva o Mongolsku - Tjalling Halbertsma. Autor knihy měl možnost několikrát navštívit Mongolsko a tuto zemi poznat z mnoha perspektiv, neboť zde působil jako poradce úspěšného politika, překladatele a pozdějšího mongolského prezidenta Nambaryna Enchbajara. Pronikl nejen do zákulisí parlamentních voleb v hlavním městě Ulánbátaru, ale i do života chudých pastevců v nejvzdálenějších stepích. Během svých cest napříč Mongolskem prožil nejednu pozoruhodnou událost a setkal se s mnoha zajímavými lidmi. V samostatných, uzavřených kapitolách vypráví své zážitky, popisuje památky a historii země, zvyky obyvatel a jejich nelehké živobytí v drsné přírodě, které je evropskému čtenáři vzdálené. Kromě života pastevců popisuje i osudy mnichů, lovců či zlatokopů hledajících zbytky zlata v opuštěných dolech. Do své rodiny ho uvede například americký misionář se svou holandskou manželkou a devíti dětmi, bývalý představený kláštera, který se vrhl na podnikání, nebo lovec s orlem. Autor píše svižně, čtivě, a přitom nerezignuje na hloubku a pravdivost svých informací. Pro českého čtenáře má jeho knížka ještě další rozměr. Ačkoliv Česko a Mongolsko jsou země velmi vzdálené, a to jak zeměpisně, tak kulturně a historicky, jedno mají společné: zkušenost s bolestným přechodem od totality ve stínu mocného Sovětského svazu k demokracii. Poutavá a zasvěcená kniha nizozemského autora nám představuje postkomunistické Mongolsko, a to na pomezí žánru cestopisu, reportáže, historicko-politické studie a beletrie. Poučení, napětí i zábava se v ní snoubí s všestrannou a hlubokou znalostí prostředí. Publikace: Stepní říše - Zpráva o Mongolsku - Tjalling Halbertsma. Tjalling Halbertsma Zpráva o Mongolsku Prostor 2008 Kniha, čeština, 240 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.