MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hry » Knihy » Knihy poezie » Srovnání cen Tim Burton: Můra noční, předvánoční

Knihy poezie

Tim Burton: Můra noční, předvánoční

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788025711095

Můra noční, předvánoční - Tim Burton. Seznamte se s Jackem Skelingtonem, pánem Halloweenska! Po více než dvaceti letech od prvního vydání vychází také u nás legendární Můra noční, předvánoční kultovního režiséra Tima Burtona. Bizarní královstvíčko, kterému Jack vládne, se každoročně stará o „hladký“ chod Halloweenu. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.68592
skladem

Jaké má kniha
Můra noční, předvánoční
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Doporučujeme Tim Burton: Můra noční, předvánoční

Čerstvá hodnocení Tim Burton: Můra noční, předvánoční

  • 5

Ráďa81, 25. listopadu 2015

Když přišel Štědrý den a Štědrý večer číhal za ním, Jack zapřáh soby ke svým pěkným rakvičkovým saním. Můra noční, předvánoční je kouzelná kniha, ovšem její filmová podoba je ještě zábavnější a jaksepatří vyšperkovaná. I tak si nedovolím dát nižší než plné hodnocení.


Specifikace Tim Burton: Můra noční, předvánoční

Kategorie Knihy poezie
Nejnižší cena 244 Kč

Kniha – autor Tim Burton, 46 stran, česky, pevná s přebalem matná. Seznamte se s Jackem Skelingtonem, pánem Halloweenska! Po více než dvaceti letech od prvního vydání vychází také u nás legendární Můra noční, předvánoční kultovního režiséra Tima Burtona. Bizarní královstvíčko, kterému Jack vládne, se každoročně stará o „hladký“ chod Halloweenu. Ale co dělat, když jedinečný večer skončí? Když Jack objeví Vánoční město, dostane fantastický nápad, jak zahnat nudu: letos ušetří Santovi práci. Ale může vzejít něco » ... a dál?

Produkt Tim Burton: Můra noční, předvánoční

Tim Burton: Můra noční, předvánoční - parametry

Název produktu: Tim Burton: Můra noční, předvánoční
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 244 Kč
Maximální cena: 249 Kč
Ušetríte až: 5 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Můra noční, předvánoční - Tim Burton. Seznamte se s Jackem Skelingtonem, pánem Halloweenska! Po více než dvaceti letech od prvního vydání vychází také u nás legendární Můra noční, předvánoční kultovního režiséra Tima Burtona. Bizarní královstvíčko, kterému Jack vládne, se každoročně stará o „hladký“ chod Halloweenu. Ale co dělat, když jedinečný večer skončí? Když Jack objeví Vánoční město, dostane fantastický nápad, jak zahnat nudu: letos ušetří Santovi práci. Ale může vzejít něco dobrého z toho, když si slavný červený oblek natáhne kostlivý hubeňour? To se dočtete v Můře noční, předvánoční. Filmu Tima Burtona, který český divák zná (většinou) jako Ukradené Vánoce, předcházela tato báseň, již autor sepsal v šerém dávnověku, kdy ještě otročil jako animátor u Disneyho, někdy kolem roku 1982. Je jiná než film, který zachoval hlavní postavy, přidal fůru dalších a rozvinul zápletku, aby bylo o čem 76 minut animovat. Ze samotného textu v něm ale nezbylo skoro nic, texty filmových písniček se psaly znovu a o něčem jiném, takže původní Burtonova báseň vám přináší spoustu nových, avšak neméně makabrózních a strašidelných písmenek, která z filmu neznáte. A sám autor jako bonus k vlastním původním ilustracím s dvacetiletým odstupem připojil pár dalších, stejně pěkných. Výsledkem je knížka hravá i dravá a sršivá i děsivá... prostě burtonovská. Spousta hrobečků, příšer a něžných citů. Burtonův text, který se dnes dostává českému čtenáři do rukou, vznikl před dvaceti lety. V té době měl v českých zemích stále ještě monopol na rozdávání vánočních dárků zcela jednoznačně Ježíšek a o dušičkách se prostě jen chodilo oprášit hroby zesnulým, zapálit svíčičky a případně se pomodlit. Halloween a legrace s ním spojené byly věcí známou jen hrstce zasvěcených. Kdyby překlad, který držíte v ruce, byl pořízen tehdy, málokdo by u nás vůbec pochopil, oč běží a co že je tak zábavného na tom, že jakési halloweenské strašidlo pojalo nápad vyměnit si roli se Santou. Jak ten čas letí... Uplyne dvacet let a české děti ve školách koncem října pod vedením svých učitelek pilně vydlabávají dýně, převlékají se do strašidelných hábitů a halloweensky se baví a o vánocích jsou zas obchody plné zavalitého vousáče v červeném odění a legrační čapkou - jinými slovy, bezmála každé malé dítě už dnes u nás velmi dobře tuší, oč tu se Santou a Halloweenem běží. Co se nepodařilo komunistům s jejich z východu importovaným Dědou Mrázem, se zkrátka bez problémů podařilo... komu vlastně? Neviditelné ruce trhu? Každopádně díky tomuto posunu ve vnímání Vánoc a Dušiček, je u nás dnes půda připravena pro tuto navýsost zábavnou knihu, navíc navýsost zábavně přeloženou. Můra noční, předvánoční - Tim Burton od nakladatelství Argo v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Recenze Tim Burton: Můra noční, předvánoční

Ráďa81, 25. listopadu 2015Když přišel Štědrý den a Štědrý večer číhal za ním, Jack zapřáh soby ke svým pěkným rakvičkovým saním. Můra noční, předvánoční je kouzelná kniha, ovšem její filmová podoba je ještě zábavnější a jaksepatří vyšperkovaná. I tak si nedovolím dát nižší než plné hodnocení.
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Tim Burton: Můra noční, předvánoční

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.