Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Thierry Jonquet: Tarantule, Uvězněná paměť

Próza - beletrie

Thierry Jonquet: Tarantule, Uvězněná paměť

Hodnocení: 1x
  • 4

Plastický chirurg Richard Lafargue a jeho krásná společnice Eva, hrdinové povídky Tarantule (1984), žijí v bizarním, odcizeném vztahu, skrytém před očima veřejnosti. Podivně odtažité Lafargueovo chování naznačuje, že lékař pod maskou úspěšného specialisty tají cosi velmi znepokojivého. A pak do hry vstoupí bankovní ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Thierry Jonquet: Tarantule, Uvězněná paměť

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 197 Kč

Plastický chirurg Richard Lafargue a jeho krásná společnice Eva, hrdinové povídky Tarantule, žijí v bizarním, odcizeném vztahu, skrytém před očima veřejnosti. Lékařovo chování naznačuje, že pod maskou úspěšného specialisty tají cosi velmi znepokojivého. A pak do hry vstoupí muž hledaný pro vraždu policisty, jenž zoufale potřebuje skrýt svou pravou totožnost… Rafinovaně komponovaný příběh o vášnivé posedlosti chladnou pomstou se stal volným námětem k filmu Kůže, kterou nosím fenomenálního španělského » ... a dál?

Produkt Thierry Jonquet: Tarantule, Uvězněná paměť

Thierry Jonquet: Tarantule, Uvězněná paměť - parametry

Název produktu: Thierry Jonquet: Tarantule, Uvězněná paměť
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 197 Kč
Maximální cena: 197 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Plastický chirurg Richard Lafargue a jeho krásná společnice Eva, hrdinové povídky Tarantule (1984), žijí v bizarním, odcizeném vztahu, skrytém před očima veřejnosti. Podivně odtažité Lafargueovo chování naznačuje, že lékař pod maskou úspěšného specialisty tají cosi velmi znepokojivého. A pak do hry vstoupí bankovní lupič hledaný pro vraždu policisty, jenž zoufale potřebuje skrýt svou pravou totožnost, nejlépe tak, že si nechá změnit obličej… Rafinovaně komponovaného příběhu o vášnivé posedlosti chladnou pomstou se volně chopil fenomenální španělský režisér Pedro Almodóvar a přetavil jej ve film pod názvem Kůže, kterou nosím, jenž sklidil v roce 2011 značnou pozornost na festivalu v Cannes i v Karlových Varech - a to nejen zásluhou představitele hlavní role, Antonia Banderase. Ve druhé Jonquetově novele pod titulem Uvězněná paměť (1982) se střídá sugestivní vyprávění zdánlivě retardované šestnáctileté Cynthie, navždy upoutané na invalidní vozík, s hlasem ošetřovatele Alaina - mladíka, který je posedlý ženami, a přesto není schopen běžného sexuálního aktu; k tomu se připojuje líčení úporné snahy doktora Moriera domoci se ztracené vyrovnanosti i profesního respektu… Teprve postupem času si čtenář uspořádá všechny dílky skládačky a dospěje k rozuzlení, které je - podobně jako v Tarantuli- stejně tak překvapivé jako tragické.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.