Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Terry Pratchett: Malí bohové

Próza - beletrie

Terry Pratchett: Malí bohové

Hodnocení: 1x
  • 4

Sedmá dvojkniha ze série Úžasná Zeměplocha zavádí čtenáře opět na plochý svět, který nesou na zádech čtyři sloni stojící na hřbetě vesmírné želvy A Tuin. Všichni fanoušci fantasy fenoménu jménem Terry Pratchett se mají na co těšit. Třináctá kniha ze série Úžasná Zeměplocha vyšla pod názvem Malí bohové a čtrnáctá nese ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89186
skladem

Jaké má kniha
Malí bohové
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Terry Pratchett: Malí bohové koupíte i tady

Specifikace Terry Pratchett: Malí bohové

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 326 Kč

Již sedmá dvojkniha Terryho Pratchetta z fanatsy cyklu Úžasná Zeměplocha s ilustracemi Paula Kidbyho. ... a dál?

Produkt Terry Pratchett: Malí bohové

Terry Pratchett: Malí bohové - parametry

Název produktu: Terry Pratchett: Malí bohové
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 326 Kč
Maximální cena: 654 Kč
Ušetríte až: 328 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Sedmá dvojkniha ze série Úžasná Zeměplocha zavádí čtenáře opět na plochý svět, který nesou na zádech čtyři sloni stojící na hřbetě vesmírné želvy A Tuin. Všichni fanoušci fantasy fenoménu jménem Terry Pratchett se mají na co těšit. Třináctá kniha ze série Úžasná Zeměplocha vyšla pod názvem Malí bohové a čtrnáctá nese název Dámy a pánové. V angličtině vyšly obě roku 1992, v českém překladu o pět let později. K oblibě Pratchettových knih u nás přispěl velkou měrou skvělý a vysoce ceněný překladatel Jan Kantůrek. A na co se můžete tentokrát těšit? Malí bohové Bruta má úžasnou paměť a pěstuje skvělé melouny, což je chvályhodné, neumí však číst ani psát. Není ani tak moc chytrý, jak by by se mu hodilo. Přesto se stane vyvoleným boha Oma. Bruta si však není jistý, zda zrovna o toto stojí. Bezcharakterní exkvizitor Vorbis je všeobecně považován na vyvoleného. Hodlá využít Brutovy vynikající paměti k dobytí nepřátelské říše Efebe. Dostat se však přes maják s obří lupou, která spálí všechny nepřátelské

lodě, je nadlidský úkol. Pokud se to někomu podaří, vetřelce čeká palác plný bludišť a pastí. Vorbisovi se dobýt Efebe nepodaří a Bruta prchá. Po Brutově boku stojí velice zvláštní želva, kterou Bruta zachránil po cestě do Efebe. To, že želva mluví, není jedinou její zvláštností. Bůh Om se vydal na Zeměplochu a měl v plánu se přeměnit v impozantního tvora. Pravou moc dává bohům počet jejich uctívačů a jelikož jediný uctívač Oma z celé Citadely byl právě Bruta, nedopadne to tak, jak si plánoval. Spolu se vydávají zpět do Citadely a po cestě narážejí na krutého Vorbise. Podaří se jim Vorbise zbavit? Co bude s Brutem? Dokáže Om získat svou dávnou moc? Malí bohové je kniha, ve které Terry Pratchett klade větší důraz na gradující děj a zvraty, než jsme v jeho knihách zvyklí. Samozřejmě nechybí humor, ironie, parodie a souvislosti s našimi dějinami. Připravte se na probdělou noc... Dámy a pánové Vítejte v Lancre za horkého léta. Blíží se svatojánská noc a v okolí Lancre i samotného hlavního města Ankh-Morporku se

dějí podivné nevysvětlitelné věci. Setkáváme se Bábi Zlopočasnou, Magrátou Česnekovou i Stařenkou. Postavami, které nám na tváři vždy vykouzlí úsměv, neboť jejich životní peripetie jsou kouzelné a nezapomenutelné. Teď jim však do cesty vstoupí Elfové, kteří jsou zlí, krvelační a nemilosrdní. Chtějí ovládnout zemi, ať to stojí, co to stojí. Aby toho nebylo dost, elfská královna se rozhodne unést nastávajícího manžela Magráty. Jediný, kdo se elfům dokáže postavit a zachránit Magrátě svatbu, jsou lancreské čarodějky. Podaří se jim nad elfy zvítězit a zatlačit je zpět tam, kde patří? A kdo je krásná Esmeralda, která před lety zjistila, co jsou elfové opravdu zač? Jak dopadne setkání Bábi s ředitelem Neviditelné univerzity, kterého kdysi odmítla a dala přednost čarodějnictví? V knize Dámy a pánové naleznete mnoho parafrází na hru Williama Shakespeara Sen noci svatojánské, dvojsmysly a nepřetržitý sled humorných scén. Připravte si bránice, show právě začíná!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.