Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Terry Eagleton: Úvod do literární teorie

Próza - beletrie

Terry Eagleton: Úvod do literární teorie

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha Terryho Eagletona je dosud jedním z nejpoužívanějších úvodů do literární teorie, přestože poprvé vyšla již před více než dvěma desetiletími. V obsáhlých esejích, jež se záměrně nevyhýbají odvážným zobecněním a shrnujícím zkratkám, přibližuje dlouholetý oxfordský profesor literatury nejvýznamnější teoretické ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Terry Eagleton: Úvod do literární teorie koupíte i tady

Specifikace Terry Eagleton: Úvod do literární teorie

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 266 Kč

Eagletonova příručka je celosvětově nejpoužívanější a nejprodávanější úvod do literatury. Autor ji napsal nesmírně živým, svěžím stylem a složité problémy moderní literatury vysvětluje velicesrozumitelně, aniž by je nepřípustně zjednodušoval anebo čtenáře nudil. Po celém světě se prodalo už přes milion výtisků! ... a dál?

Produkt Terry Eagleton: Úvod do literární teorie

Terry Eagleton: Úvod do literární teorie - parametry

Název produktu: Terry Eagleton: Úvod do literární teorie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 266 Kč
Maximální cena: 351 Kč
Ušetríte až: 85 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha Terryho Eagletona je dosud jedním z nejpoužívanějších úvodů do literární teorie, přestože poprvé vyšla již před více než dvěma desetiletími. V obsáhlých esejích, jež se záměrně nevyhýbají odvážným zobecněním a shrnujícím zkratkám, přibližuje dlouholetý oxfordský profesor literatury nejvýznamnější teoretické směry a literárněteoretické školy 20. století - charakterizuje nejprve teorii a kritiku vzešlou z anglosaské půdy a následně základní východiska fenomenologie hermeneutiky, recepční teorie, českého i francouzského strukturalismu, poststrukturalismu, dekonstrukce, psychoanalýzy a feministické literární kritiky. Autorovi nejbližší, marxistická či "politická" kritika není jen hlavním tématem závěrečné kapitoly, demonstraci vlastní kritické pozice věnuje Eagleton značný prostor i při pojednání o jednotlivých teoretických školách. Nástin literárněteoretického uvažování v osmdesátých letech a první polovině let devadesátých poskytuje autorův doslov, připojený ke knize při přípravě druhého vydání. Publikace: Úvod do literární teorie - Petr Onufer;Terry Eagleton. Přestože Eagletonova kniha vyšla poprvé již 80. letech, je dodnes nejpoužívanějším úvodem do literatury vůbec. Sluší se dodat, že je v tomto žánru i titulem nejprodávanějším – v světě se Eagletonova Úvodu prodalo již přes milion výtisků. Jedním z důvodů je nepochybně i fakt, že autor dokáže psát nesmírně živým, svěžím stylem a složité problémy moderní literatury dokáže vysvětlit velice jednoduše, aniž by je přípustně zjednodušoval anebo čtenáře nudil. První české vydání této klasické příručky bylo rozebráno během půl roku. Kniha je dalším svazkem edice Speculum, věnované literární esejistice a kritice. Terry Eagleton (1943) je nejvlivnější britský kritik současnosti; dlouhá léta přednášel na Oxfordské univerzitě, dnes vede katedru kulturologie na univerzitě v Lancasteru. Je autorem více než padesáti knih, věnovaných vesměs literatuře, politice a společnosti. Publikace: Úvod do literární teorie - Petr Onufer;Terry Eagleton. Petr Onufer; Terry EagletonPLUS 2010, edice PlusKniha, čeština, 320 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.