Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Terézia Mora: Den co den

Knihy

Terézia Mora: Den co den

Hodnocení: 1x
  • 4

V20031429 Na začátku románu visĂ­ mladĂ˝ muĹľ za nohy pĹ™ivázanĂ˝ k prolĂ©zaÄŤce na dÄ›tskĂ©m hĹ™išti. Kdosi ho málem umlátil k smrti. MuĹľ se jmenuje Ábel Nema, pocházĂ­ z jihovĂ˝chodnĂ­ Evropy, odkud po maturitÄ› utekl do mÄ›sta B. kdesi v západnĂ­ EvropÄ›. Ovládá perfektnÄ› deset jazykĹŻ, dokáže ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.87778
skladem

Jaké má kniha
Den co den
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Terézia Mora: Den co den

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 59 Kč

První a zatím poslední román Terézie Mory je komponován jako labyrint mimořádné jazykové pronikavosti plný obrazů. Mora Terézia: Den co den - První a zatím poslední román Terézie Mory je komponován jako labyrint mimořádné jazykové pronikavosti plný obrazů. Autorka vypráví příběh o vykořeněnosti a válce, kterou si v sobě nesou hrdinové jejího románu i daleko od válečné zóny. Den co den je ale možné číst jako virtuózní metaforu života ve velkoměstě, román o utečenci, který si hledá své místo na světě, nebo jako » ... a dál?

Produkt Terézia Mora: Den co den

Terézia Mora: Den co den - parametry

Název produktu: Terézia Mora: Den co den
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 59 Kč
Maximální cena: 214 Kč
Ušetríte až: 155 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V20031429 Na začátku románu visĂ­ mladĂ˝ muĹľ za nohy pĹ™ivázanĂ˝ k prolĂ©zaÄŤce na dÄ›tskĂ©m hĹ™išti. Kdosi ho málem umlátil k smrti. MuĹľ se jmenuje Ábel Nema, pocházĂ­ z jihovĂ˝chodnĂ­ Evropy, odkud po maturitÄ› utekl do mÄ›sta B. kdesi v západnĂ­ EvropÄ›. Ovládá perfektnÄ› deset jazykĹŻ, dokáže pĹ™ekládat zaslechnutĂ© vÄ›ty, ale nedovede spontánnÄ› reagovat, scházĂ­ mu ÄŤich, chuĹĄ i orientaÄŤnĂ­ smysl. PĹ™itahuje muĹľe i Ĺľeny, ale nenĂ­ schopen s nimi žít. Ábel Nema si nedokáže vzpomenout, kdy a proÄŤ se jeho Ĺľivot takhle zmÄ›nil. Najednou se ale nic nenacházĂ­ na svĂ©m mĂ­stÄ›, dokonce ani on sám ne. Je to proto, Ĺľe v jeho zemi vypukla válka? Nebo je na vinÄ› jeho otec, kterĂ˝ uprchl od rodiny? Nebo to z toho dĹŻvodu, Ĺľe jej odmĂ­tla bytost, kterĂ© vyznal lásku? PrvnĂ­ a zatĂ­m poslednĂ­ román TerĂ©zie Mory je komponován jako labyrint mimořádnĂ© jazykovĂ© pronikavosti plnĂ˝ obrazĹŻ, kterĂ˝ souÄŤasnĂ© nÄ›meckĂ© literatuĹ™e chybÄ›l. Autorka vyprávĂ­ příbÄ›h o vykoĹ™enÄ›nosti a válce, kterou si v sobÄ› nesou hrdinovĂ© jejĂ­ho románu i daleko od váleÄŤnĂ© zĂłny. Den co den je ale moĹľnĂ© ÄŤĂ­st jako virtuĂłznĂ­ metaforu Ĺľivota ve velkomÄ›stÄ›, román o uteÄŤenci, kterĂ˝ si hledá svĂ© mĂ­sto na svÄ›tÄ›, nebo jako román o hledánĂ­ lásky ÄŤi Boha v dnešnĂ­m svÄ›tÄ›. V0031429 Na začátku románu visí mladý muž za nohy přivázaný k prolézačce na dětském hřišti. Kdosi ho málem umlátil k smrti. Muž se jmenuje Ábel Nema, pochází z jihovýchodní Evropy, odkud po maturitě utekl do města B. kdesi v západní Evropě. Ovládá perfektně deset jazyků, dokáže překládat zaslechnuté věty, ale nedovede spontánně reagovat, schází mu čich, chuť i orientační smysl. Přitahuje muže i ženy, ale není schopen s nimi žít. Ábel Nema si nedokáže vzpomenout, kdy a proč se jeho život takhle změnil. Najednou se ale nic nenachází na svém místě, dokonce ani on sám ne. Je to proto, že v jeho zemi vypukla válka? Nebo je na vině jeho otec, který uprchl od rodiny? Nebo to z toho důvodu, že jej odmítla bytost, které vyznal lásku? První a zatím poslední román Terézie Mory je komponován jako labyrint mimořádné jazykové pronikavosti plný obrazů, který současné německé literatuře chyběl. Autorka vypráví příběh o vykořeněnosti a válce, kterou si v sobě nesou hrdinové jejího románu i daleko od válečné zóny. Den co den je ale možné číst jako virtuózní metaforu života ve velkoměstě, román o utečenci, který si hledá své místo na světě, nebo jako román o hledání lásky či Boha v dnešním světě.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.