Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Tereza Hejzlarová: Umění a řemeslo Střední Asie

Knihy naučná literatura

Tereza Hejzlarová: Umění a řemeslo Střední Asie

Hodnocení: 1x
  • 4

Umění a řemeslo Střední Asie – Textil a Šperk - Tereza Hejzlarová. Střední Asie, která je v současném politicko-geografickém významu chápána jako území pěti postsovětských států Uzbekistánu, Tádžikistánu, Kyrgyzstánu, Turkmenistánu a částečně Kazachstánu, prošla pestrým historickým vývojem, během něhož vstřebávala ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Umění a řemeslo Střední..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Tereza Hejzlarová: Umění a řemeslo Střední Asie koupíte i tady

Specifikace Tereza Hejzlarová: Umění a řemeslo Střední Asie

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 190 Kč

Střední Asie, která je v současném politicko-geografickém významu chápána jako území pěti postsovětských států Uzbekistánu, Tádžikistánu, Kyrgyzstánu, Turkmenistánu a částečně Kazachstánu, prošla pest ... a dál?

Produkt Tereza Hejzlarová: Umění a řemeslo Střední Asie

Tereza Hejzlarová: Umění a řemeslo Střední Asie - parametry

Název produktu: Tereza Hejzlarová: Umění a řemeslo Střední Asie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 190 Kč
Maximální cena: 252 Kč
Ušetríte až: 62 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Umění a řemeslo Střední Asie – Textil a Šperk - Tereza Hejzlarová. Střední Asie, která je v současném politicko-geografickém významu chápána jako území pěti postsovětských států Uzbekistánu, Tádžikistánu, Kyrgyzstánu, Turkmenistánu a částečně Kazachstánu, prošla pestrým historickým vývojem, během něhož vstřebávala impulzy různých kulturních vlivů a vytvořila si tak podmínky pro vznik svébytného výtvarného projevu. Umělecký vývoj oblasti si do určité míry udržuje kontinuitu z minulých dob až do současnosti, jež je patrná v tradičních uměleckořemeslných odvětvích. Mezi nejvýznamnější bezpochyby patří textilní tvorba a šperkařství. Za jednu z důležitých etap z hlediska ještě kvalitní uměleckořemeslné produkce lze považovat období od druhé poloviny 19. do počátku 20. století, z něhož máme k dispozici mnoho dokladů, jež se staly základem pro revitalizaci tradičních uměleckých řemesel. Tu nastartovalo vyhlášení nezávislosti na Sovětském svazu v roce 1991, kdy se středoasijské státy v rámci národního sebeuvědomění a hledání nové identity začaly navracet ke kulturním odkazům a tradičním hodnotám. Umění a řemeslo Střední Asie – Textil a Šperk - Tereza Hejzlarová od nakladatelství v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.