Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Tereza Čiháková: Co muži dali a vzali

Próza - beletrie

Tereza Čiháková: Co muži dali a vzali

Hodnocení: 1x
  • 4

Příběh na motivy skutečných událostí. Svobodný fešák, bezdětný, bohatý a úspěšný gentleman - jako ten pověstný pan Božský... Idylický vztah s osudovým mužem se pro dívku z maloměsta postupně mění v boj o přežití vlastní i právě narozeného dítěte. Novela ze současnosti je strhujícím čtením o ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.81006

Jaké má kniha
Co muži dali a vzali
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Tereza Čiháková: Co muži dali a vzali

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 165 Kč

Příběh na motivy skutečných událostí. Svobodný fešák, bezdětný, bohatý a úspěšný gentleman - jako ten pověstný pan Božský... Idylický vztah s osudovým mužem se pro dívku z maloměsta postupně mění v boj o přežití vlastní i právě narozeného dítěte. Novela ze současnosti je strhujícím čtením o narušeném dospívání, o podvodech, násilí a kriminální činnosti jako nejčastějším způsobu zbohatnutí v Čechách, o peripetiích, radostech i strastech mladé ženy na trnité cestě k sebevědomí, o složitém hledání opravdových hodnot » ... a dál?

Produkt Tereza Čiháková: Co muži dali a vzali

Tereza Čiháková: Co muži dali a vzali - parametry

Název produktu: Tereza Čiháková: Co muži dali a vzali
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 165 Kč
Maximální cena: 165 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Příběh na motivy skutečných událostí. Svobodný fešák, bezdětný, bohatý a úspěšný gentleman - jako ten pověstný pan Božský... Idylický vztah s osudovým mužem se pro dívku z maloměsta postupně mění v boj o přežití vlastní i právě narozeného dítěte. Novela ze současnosti je strhujícím čtením o narušeném dospívání, o podvodech, násilí a kriminální činnosti jako nejčastějším způsobu zbohatnutí v Čechách, o peripetiích, radostech i strastech mladé ženy na trnité cestě k sebevědomí, o složitém hledání opravdových hodnot a cestě k poznání vyjádřeném v krédu: Mohou nám vzít ideály, naše sny i naději. Mohou nám vzít i kus života a radost z něj. Nikdy nám ale nemohou vzít, co jim nedovolíme, aby nám vzali... Novela se rozhodně nepřiřadí k feministickým agitkám. Naopak, hlavní hrdinka ctí tradiční roli ženy, manželky a matky i v dnešní společnosti, v rodině, ve vztazích, a je odhodlána pro ni také nemálo obětovat. Často ale není připravena na poznání, že její oběť nemusí stačit.

Úryvek Na toaletách pro personál byl přetlak. Dvě kabinky na osmdesát ženských, docela slušný fičák. Ani mě tedy nepřekvapilo, když po několika vteřinách soukromí bušila na dveře další zájemkyně s úpěnlivou prosbou já už to fakticky nevydržím… Narychlo jsem se upravila, vyběhla, spěšně si opláchla ruce, v kuchyni popadla tác kaviárových jednohubek a vplula opět mezi hosty. Když jsem obešla vytýčený plac, uklidila jsem se do rohu, vyčkávala, až všichni dožvýkají, přichystala se na druhé kolo a očima hledala pana Dechberoucího. Dokonce se mi zazdálo, že mi vykročil vstříc. Vysvětlila jsem si to tak, že si i on konečně hodlá nabídnout, a tak jsem před sebe vytrčila tác a vyšla mu v ústrety. Zastavil asi půl metru přede mnou, zlehka se předklonil a diskrétně zašeptal: „Slečno, myslím, že byste měla jít na toaletu.“ Šok. Jednak pan Dechberoucí plynule hovořil česky, a pak, proč mě, proboha, posílá na záchod? Pak mi svitlo a lehce jsem se začervenala. Kaňour jeden, to jsou ti umělci. „Jako teď hned?“ Přitakal a předklonil se tak blízko, až jsem ucítila jeho dech. „Bude to nezbytné, něco vám kouká zpod sukně.“ Vyslal ke mně diskrétní úsměv, otočil se a odešel. Když jsem sklonila hlavu a spatřila, jak mi zpod sukně vykukuje šňůrka od tampónu, myslela jsem, že na místě umřu. kniha, Co muži dali a vzali, Tereza Čiháková, BMSS-START


Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.