Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Ted Chiang: Příběhy vašeho života

Próza - beletrie

Ted Chiang: Příběhy vašeho života cena od 0 Kč

Ted Chiang: Příběhy vašeho života

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Co když stavitelé Babylonské věže vskutku dosáhli nebe - a narazili na klenbu tvrdou jako žula? * Co když správná kombinace písmen opravdu dokáže vdechnout život hlíně? * Co když se mýlili Galileo, Kepler a Newton - a ten správný výklad světa nám podali renesanční alchymisté a tvůrci kabaly? * Co když je veškerá naše ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Ted Chiang: Příběhy vašeho života - parametry

Název produktu: Ted Chiang: Příběhy vašeho života
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:
  • Co když stavitelé Babylonské věže vskutku dosáhli nebe - a narazili na klenbu tvrdou jako žula?
  • Co když správná kombinace písmen opravdu dokáže vdechnout život hlíně?
  • Co když se mýlili Galileo, Kepler a Newton - a ten správný výklad světa nám podali renesanční alchymisté a tvůrci kabaly?
  • Co když je veškerá naše matematika založena na elementární chybě a 1 a 1 nejsou 2?
  • Co se stane, až nás navštíví mimozemšťané, kteří si pamatují budoucnost?
  • Ted Chiang je velmi zvláštní autor. Tvoří nesmírně pomalu, nanejvýš jednu povídku za rok - ale téměř pokaždé je to skutečná událost, přesahující a bourající běžné žánrové hranice fantastiky. Za své práce získal nejvyšší žánrová ocenění, od Huga přes Nebulu po Locus, o řadě dalších nemluvě. Sbírka Příběhy vašeho života obsahuje jeho osm prvních publikovaných povídek.
  • Povídka je považována za útvar, v němž nejlépe vyniknou přednosti science fiction jako žánru. A Ted Chiang je považován za jednoho z nejskvělejších povídkářů nové americké sci-fi. Ve svých fantaskních podobenstvích odvážně balancuje na rozhraní metafyziky a science fiction. Bezděčně, anebo možná s potutelným úsměvem virtuosa se přitom dotýká esenciální podstaty žánru science fiction i toho, jak si poslání této literatury představovali jeho praotcové H. G. Wells či Olaf Stapledon. Občas porušuje základní princip tohoto žánru: vycházet z aktuálních poznatků vědy, uzdu fantazii popustit jen za hranicemi již poznaného. Konstruuje odlišná mentální paradigmata a domýšlí „alternativní světy", v nichž je zpochybněna naše dnešní racionalita, kde neplatí základní axiomy „naší" matematiky, v nichž i sama řeč odpovídá jen těžko uchopitelné logice vzešlé ze zcela odlišné, hypotetické zkušenosti - to vše, aby testoval zdánlivě samozřejmé předpoklady našeho vlastního světa. Autor : Ted Chiang, Už jste si někdy z vrcholku Babylonské věže razili cestu vzhůru nebeskou klenbou, tvrdou jako žula? Už jste někdy zastavovali krvácení člověka poraněného při útoku anděla? Už jste někdy vedli jednání s radiálně symetrickými mimozemšťany, kteří se dorozumívají ne jedním, ale hned dvěma velmi zvláštními jazyky? Že ne? Je nejvyšší čas to napravit. Povídka je považována za útvar, v němž nejlépe vyniknou přednosti science-fiction jako žánru. A Ted Chiang je považován za jednoho z nejskvělejších povídkářů za dlouhou dobu. Navíc je to velmi zvláštní autor, který tvoří nesmírně pomalu (celou jeho tvorbu za řadu let tvoří jen tucet povídek či kratších novel), ale když už něco vydá, bývá to událost a jeho dílo většinou posbírá plnou nůši různých cen. Druh sortimentu : Kniha, Příběhy vašeho života, Jazyk : Čeština, Počet stran : 272

Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.