Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Susan Hill: Žena v černém

Próza - beletrie

Susan Hill: Žena v černém

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Susan Hillová, Anglický thriller Žena v černém vypráví příběh odehrávající se v Anglii na východním pobřeží. Jeho autorkou je anglická prozaička Susan Hillová . Mladý advokát Atrhur Kipps jede do domu bývalého klienta firmy hledat nějaké papíry. Po smrti staré vdovy Alice Drablow, která žila sama v pustém a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Žena v černém
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Susan Hill: Žena v černém

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 135 Kč

Věříte na duchy??? Mrazivý příběh ze staré Anglie… Pyšný a osamělý Dům u Úhořího močálu vévodí slaným, větrem bičovaným mokřinám, přes něž vede cesta po hrázi s nezvyklým názvem Devět životů. Mladý lo ... a dál?

Produkt Susan Hill: Žena v černém

Susan Hill: Žena v černém - parametry

Název produktu: Susan Hill: Žena v černém
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 135 Kč
Maximální cena: 145 Kč
Ušetríte až: 10 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Susan Hillová, Anglický thriller Žena v černém vypráví příběh odehrávající se v Anglii na východním pobřeží. Jeho autorkou je anglická prozaička Susan Hillová . Mladý advokát Atrhur Kipps jede do domu bývalého klienta firmy hledat nějaké papíry. Po smrti staré vdovy Alice Drablow, která žila sama v pustém a odlehlém domě u Úhořího močálu, zde Artur Kipps přijíždí zkontrolovat její poslední majetek. Obyvatelé přímořského městečka Crythin Gifford však o staré paní nechtějí mluvit a dokonce se obávají přiblížit k jejímu domu. Za vším stojí tajemná žena v černém, která tam po nocích chodí. Vše začalo již na pohřbu, kdy na místním hřbitově zahlédl Artur Kipps bledou ženu, která byla oblečena v černém. Od té doby ji vídal několikrát za den. A to nebyla jediná podivnost, která se mu přihodila. Při sepisování majetku po zesnulé vdově slyší různé zvuky, kde nejdominantnější z nich je dětský pláč a křik. Kipps začne odhalovat tragická tajemství, která se ukrývají za zavřenými okny domu a odtajňuje jeho hrůzostrašnou historii. Zjišťuje, že sestra Alice Drablow porodila kdysi dítě, ale protože nebyla vdaná, když otěhotněla, byla nucena dát dítě své sestře. Paní Drablow a její manžel přijali tedy chlapce jménem Nathaniel, ale trvali na tom, aby se nikdy nedozvěděl, kdo je jeho matka. Podle místních pověstí se proslýchalo, že když někdo vidí ženu v černém, následuje smrt dítěte. Po návratu do Londýna se Arthur Kipps usadil a vzal si za manželku Stellu, se kterou mají dítě. Zatímco jeho žena s dítětem se projíždějí v kočáře, Arthur najednou vidí ženu v černém, objeví se náhle před koněm, který se splaší a začne utíkat. Vůz narazí do stromu, dítě je mrtvé a Stella smrtelně zraněna. O deset měsíců svým zraněním podlehne a umírá. Susan Hillová je britská autorka, která se vlastní tvorbě věnuje od roku 1963. Píše romány pro dospělé, povídky i knihy pro děti. Divadelní adaptace jejího románu Žena v černém se hrála několik let ve West Endu v Londýně. Druh sortimentu : Kniha, Žena v černém, Jazyk : Čeština, Počet stran : 144 Žena v černém - Mrazivý příběh ze staré Anglie… - Susan Hillová. Věříte na duchy??? Mrazivý příběh ze staré Anglie… Pyšný a osamělý Dům u Úhořího močálu vévodí slaným, větrem bičovaným mokřinám, přes něž vede cesta po hrázi s nezvyklým názvem Devět životů. Mladý londýnský právník Arthur Kipps, který je vyslán na pohřeb jediné obyvatelky domu, však netuší, jaká tragická tajemství se za zavřenými okenicemi skrývají. Teprve když zahlédne vyzáblou mladou ženu, od hlavy k patě oděnou v černém, začne se ho zmocňovat plíživý pocit nejistoty, který ještě posilují podivné poznámky místních obyvatel a neochota mu cokoli bližšího sdělit. Kdo je ona tajemná dáma a co má společného s hrůznými událostmi, které se ve zdech opuštěného sídla a kolem něj odehrály – či snad odehrávají dodnes? To nejlepší, co bychom mohli očekávat do viktoriánského románu, překvapivě nalezneme v příběhu soudobé moderní autorky. Sugestivní atmosféru prastarých anglických síde


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.