Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Susan Abulhawa: Jitra v Dženínu

Próza - beletrie

Susan Abulhawa: Jitra v Dženínu

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Palestina roku 1941. V malé vesničce vede otec svoji rodinu a pomocníky do olivových hájů na sklizeň. Stejně jako to dělaly generace předků před ním. Palestina roku 1948. Rodina Abulheje je násilně vystěhována ze svého domu, kde žily generace jejích předků, a je nucena žít v utečeneckém táboře v Dženínu. Z ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Jitra v Dženínu
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Susan Abulhawa: Jitra v Dženínu koupíte i tady

Specifikace Susan Abulhawa: Jitra v Dženínu

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 79 Kč

Palestina roku 1941. V malé vesničce vede otec svoji rodinu a pomocníky do olivových hájů na sklizeň. Stejně jako to dělaly generace předků před ním. Palestina roku 1948. Rodina Abulheje je násilně vy ... a dál?

Produkt Susan Abulhawa: Jitra v Dženínu

Susan Abulhawa: Jitra v Dženínu - parametry

Název produktu: Susan Abulhawa: Jitra v Dženínu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 79 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 220 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Palestina roku 1941. V malé vesničce vede otec svoji rodinu a pomocníky do olivových hájů na sklizeň. Stejně jako to dělaly generace předků před ním. Palestina roku 1948. Rodina Abulheje je násilně vystěhována ze svého domu, kde žily generace jejích předků, a je nucena žít v utečeneckém táboře v Dženínu. Z pohledu dívky Amal, která je pravnučkou místního stařešiny, prožíváme osudy jejích bratrů. Jeden z nich je v útlém mládí unesen a v dospělosti musí vstoupit do izraelské armády, druhý pak vše obětuje Palestině a stane se tak jeho nepřítelem. Jitra v Džanínu jsou poutavou ságou šesti dekád palestinsko-izraelských napjatých vztahů a nabízí netradiční pohled na jeden z nejsložitějších politických konfliktů dneška. Kniha byla vydána již ve 25 jazycích. Ukázka z textu Ámál by se mu ráda podívala přímo do očí, ústí automatické pušky přitisknuté k čelu jí v tom však bránilo. I tak byla dost blízko, aby viděla, že voják nosí kontaktní čočky. Představila si, jak se ráno naklání k zrcadlu, aby

si je nasadil, než se oblékne a vydá se zabíjet. Zvláštní, napadlo ji, na jaké věci člověk myslí v okamžiku mezi životem a smrtí. Vyjádří úřady politování nad „náhodným“ zabitím americké občanky Ámál? Nebo se její život jednoduše ztratí mezi třískami „vedlejších ztrát“? Osamělá krůpěj potu sklouzla od obočí vojáka po líci. Zamrkal. Její pohled ho zneklidňoval. Zabíjel už dřív, ale nikdy se přitom své oběti nedíval do očí. Ámál to pochopila, uprostřed krveprolití, které je obklopovalo, vycítila jeho znepokojenou duši. Zvláštní, pomyslela si znova, vůbec se smrti nebojím. Snad proto, že z vojákova zamrkání pochopila: bude žít. Rodina Abúlhedžájových žije v malebné palestinské vesničce a živobytí jim už po generace zajišťují jejich olivové háje. Po vzniku státu Izrael v roce 1948 však náhle ztrácí svou půdu i domov a jsou násilně vystěhováni do utečeneckého tábora v Dženínu. Návrat na původní území se čím dál jasněji jeví jako nemožný a rodina navíc přichází o malého chlapce, jehož unese izraelský voják, aby ho se svou neplodnou manželkou vychovával podle židovských tradic. Jitra v Dženínu jsou poutavou ságou o trpkém osudech čtyř generací jedné palestinské rodiny, která ztratila všechno krom naděje, že se jednoho dne znovu vrátí do svého domova, odehrávající se na pozadí více než šedesát let trvajícího izraelsko-palestinského konfliktu. Nejkomplikovanějšího konfliktu dneška, který rozdělí nejlepší přátele a bratry postaví se zbraněmi v rukou na opačné strany barikády. Susan AbulhawaováKnižní klub 2013Kniha, čeština, 376 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.