Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen STU Fyzika po kapitolách 11 - Ivan Červeň

Učebnice/Odborná literatura

STU Fyzika po kapitolách 11 - Ivan Červeň cena od 0 Kč

STU Fyzika po kapitolách 11 - Ivan Červeň

Hodnocení: 1x
  • 4

Ak sa magnetické pole s časom začne meniť, indukuje sa v priestore elektrické pole a naopak, ak sa mení elektrické pole, vzniká pole magnetické. Cieľom kapitoly je opísať tieto javy. Základným z týchto javov je elektromagnetická indukcia, ktorej je venovaná prvá podkapitola. V druhej podkapitole sú odvodené dve ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

STU Fyzika po kapitolách 11 - Ivan Červeň - parametry

Název produktu: STU Fyzika po kapitolách 11 - Ivan Červeň
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Ak sa magnetické pole s časom začne meniť, indukuje sa v priestore elektrické pole a naopak, ak sa mení elektrické pole, vzniká pole magnetické. Cieľom kapitoly je opísať tieto javy. Základným z týchto javov je elektromagnetická indukcia, ktorej je venovaná prvá podkapitola. V druhej podkapitole sú odvodené dve Maxwellove rovnice, ktoré sú matematickým vyjadrením súvislostí medzi časovo premennými elektrickými magnetickými poliami. V tejto podkapitole sú ďalej zhrnuté všetky základné rovnice týkajúce sa elektromagnetických javov - štyri Maxwellove rovnice, Ohmov zákon v diferenciálnom tvare a tzv. materiálové vzťahy medzi vektormi opisujúcimi elektromagnetické pole a vektormi opisujúcimi elektrické a magnetické vlastnosti materiálov, t.j. vektorom elektrickej polarizácie P a vektorom magnetizácie M. Tretia podkapitola sa zaoberá elektromagnetickým vlnením, odvodením príslušnej vlnovej rovnice, z ktorej vyplýva existencia elektromagnetických vĺn, poukazuje na niektoré ich vlastnosti, napr.

polarizáciu a sú v nej odvodené vzťahy vyjadrujúce koľko energie prenáša elektromagnetická vlna. Fyzika po kapitolách 11 - Ivan Červeň od authora Ivan Červeň a nakladatelství v kategorii Učebnice za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.