Srovnání cen » Srovnáme.cz Spolehlivý obchod

Srovnáme.cz Spolehlivý obchod

Certifikát Srovnáme.cz Spolehlivý obchod si klade za cíl umožnit nakupujícím lepší orientaci mezi českými internetovými obchody. Certifikát je vydáván pouze obchodům, které splňují zákonné podmínky a nákup u nich je bezpečný a bezproblémový.

Co je potřeba k získání certifikátu Srovnáme.cz Spolehlivý obchod

 • Obchod je držitelem certifikace APEK certifikát kvality (dříve APEK certifikace 2.stupně). Ten zaručuje, že prošel několika testovacími nákupy a je tedy kvalitní a prověřený. V tomto případě si Srovnáme.cz účtuje pouze 900,- Kč bez DPH jako administrační poplatek. Více o APEK zde: www.apek.cz
     nebo
 • Soubor 3.testovacích anonymních nákupů ze Srovname.cz. V tomto případě si účtujeme roční poplatek ve výši 9 000,- Kč bez DPH. Pozor! Není zaručeno získání certifikátu, pokud obchod nesplní dané podmínky, viz níže:

Hodnotící podmínky:

Obchod splňuje všechny zákonné náležitosti a uvádí jasné informace o zboží, provozovateli:

 1. Informace o obchodu
  • obchodní jméno a identifikační číslo dodavatele
  • sídlo právnické osoby a bydliště v případě fyzické osoby
 2. Dostatečné informace o zboží a jeho ceně
  • název a hlavní charakteristiky zboží nebo služeb
  • cena zboží nebo služeb včetně všech poplatků
  • způsob platby, dodání nebo plnění
 3. Dodatečné informace
  • informace o podmínkách a postupech pro uplatnění práva odstoupit od smlouvy
  • informace o službách po prodeji a o zárukách
  • podmínky pro zrušení smlouvy, pokud není určena doba platnosti nebo platnost je delší než 1 rok
 4. Srozumitelné potvrzení přijetí objednávky
 5. Dostatečná ochrana osobních údajů
  • registrace na Úřadu pro ochranu osobních údajů

Testovací nákupy:

Součástí hodnocení jsou tři nákupy zboží, u nichž hodnotíme celkový dojem z nakupování, komunikaci obchodu se zákazníkem a ochotu vyjít nakupujícím vstříc. Pokud dva ze tří nákupů nevyhoví následujícím podmínkám, certifikát obchodu nebude udělen.

Při testovacích nákupech se soustředíme především na následující kritéria:

Celkový dojem z nakupování

Budeme hodnotit subjektivní pocit z celé objednávky (jak rychle najdeme všechny informace uvedené v hlavních hodnotících podmínkách, jak rychle se v obchodě zorientujeme, kolik máme k dispozici možností platby či dopravy zboží, zda-li je většina produktů na skladě).

Dodržení dodací lhůty

Pokud to bude možné, budeme v obchodech nakupovat zboží, které je skladem, na dobírku a budeme využívat nejlevnějšího způsobu dopravy, nebudeme však nikdy využívat osobního odběru. Zohledníme, zda informace v obchodě odpovídaly skutečnosti a zboží bylo doručeno včas a bez problémů. Vrácení zboží bude probíhat prostřednictvím doporučených zásilek České pošty.

Zákaznický servis

Před samotným nákupem položíme prodejci otázku související s nakupovaným zbožím a zhodnotíme rychlost a kompetenci odpovědi prodejce.
Budeme hodnotit i rychlost a ochotu při komunikaci spojenou se samotným nákupem, případně vracením zboží v zákonné 14 denní lhůtě. Za dostačující reakční dobu odpovědi na dotaz budeme považovat 2 dny. Dostačující dobou pro odeslání konkrétní částky za vrácené zboží v zákonné 14 denní lhůtě je 30 dnů od podání zásilky s vraceným zbožím na České poště.

Certifikát se uděluje na 1 rok. Pokud obchod nevyhoví, o nové hodnocení může požádat po uplynutí 6 měsíců od neúspěšného hodnocení.

O certifikát může požádat jakýkoliv internetový obchod, pokud splní vstupní podmínky.
Cena udělení certifikátu na základě již platného certifikátu kvality APEK (dříve APEK certifikace 2.stupně) je 900,- Kč bez DPH.
Cena provedení certifikace a testovacího nákupu je 9 000,- Kč bez DPH, je splatná před započetím procesu certifikace a pokrývá náklady, které jsou s certifikací spojené (cena poštovného, testery).
Certifikační proces začíná bezprostředně po zaplacení vstupního poplatku. V případě úspěšné certifikace zobrazíme u obchodu logo Spolehlivý obchod.

Máte-li zájem o získání certifikátu Srovnáme.cz Spolehlivý obchod napište nám na
obchod@srovname.cz

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.