Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Stephen King: Zelená míle

Próza - beletrie

Stephen King: Zelená míle

Hodnocení: 1x
  • 4

Kingův román z vězeňského prostředí nás přívádí na střední východ k druhé polovině 30tých let. Lidé v té době procházeli hospodářskou krizí, ačkoliv na venkově se žilo lépe než ve městě, ale život byl namáhavý a těžký. Světská spravedlnost bývala často slepá, protože kriminalistické techniky byly ještě velmi omezené ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Zelená míle
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Stephen King: Zelená míle koupíte i tady

Specifikace Stephen King: Zelená míle

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 193 Kč

Ve věznici Cold Mountain, v bezútěšné řadě cel známé jako Zelená míle, čekají na smrt vrazi tak zvrácení jako psychopat William Wharton a tak posedlí jako Eduard Delacroix. Dohlíží na ně několik dozor ... a dál?

Produkt Stephen King: Zelená míle

Stephen King: Zelená míle - parametry

Název produktu: Stephen King: Zelená míle
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 193 Kč
Maximální cena: 335 Kč
Ušetríte až: 142 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kingův román z vězeňského prostředí nás přívádí na střední východ k druhé polovině 30tých let. Lidé v té době procházeli hospodářskou krizí, ačkoliv na venkově se žilo lépe než ve městě, ale život byl namáhavý a těžký. Světská spravedlnost bývala často slepá, protože kriminalistické techniky byly ještě velmi omezené a mnozí lidé měli horké hlavy, byli pověrčiví a trpěli předsudky. Zelená míle byla zeleně natřená chodba ve věznici v Cold Mountain, kde se nacházely cely smrti. A v nich samozřejmě hrdelní odsouzenci. Někteří byli vinni, někteří o sobě prohlašovali, že jsou nevinni a někteří... V našem vyprávějí se představuje parta vězeňských dozorců, které vede Paul Edgecombe, slušný ženatý muž ve středních letech. Většina jeho kolegů plní své povinnosti dobře, přestože práce v oddělení odsouzenců na smrt je svým způsobem hodně náročná, ale mají ve svém středu shnilé jablko - protekčního fracka Percyho Wetmora, který je zlý a zpupný sadista s napoleonským koplexem zvyklý vylévat si svůj vztek na svět na nebohých vězních. V celách odsouzenců na smrt málokdy bývá přeplněno. V našem vyprávění se setkáváme s psychopatem Eduardem Delacroix a pomateným starcem Williamem Whartonem, kterému dělá společnost malá šedá myš. A také málokdy se v těchto celách octne někdo překvapivý, jako tomu bylo, když sem na naplnění rozsudku poslali čekat obrovitého černocha Johna Coffeyho obviněného a usvědčeného z brutální vraždy dvou bílých holčiček. Od Johnova příchodu není nic takové, jak má být. Začínají se dít věci zpočátku pouze nepravděpodobné postupně však krystalizující v čiré zázraky. A i když lidská spravedlnost je občas slepá, vyšší moc někdy dokáže zapůsobit na těch správných místech a vyrovnat skóre. Bohužel, není úplně všemocná. Zelená míle - Stephen King Ve věznici Cold Mountain, v bezútěšné řadě cel známé jako Zelená míle, čekají na smrt vrazi tak zvrácení jako psychopat William Wharton a tak posedlí jako Eduard Delacroix. Dohlíží na ně několik dozorců: slušný Paul Edgecombe či naopak sadistický Percy Wetmore. Ale ať dobří, či zlí, ať nevinní, nebo ničemní, nikdo z nich se dosud nesetkal s někým tak brutálním, jako je obr John Coffey, násilník a vrah dvou holčiček. Je Coffey ďábel v lidské podobě? Nebo je někým úplně jiným? Mezi nebem a zemí je víc zázraků, než si kdokoli v Cold Mountain umí představit - a pravda vychází najevo v tlakových vlnách, které dokáže vyvolat jen Stephen King, a v explozivním finále, které čtenáři vyrazí dech. z kategorie Knihy | Beletrie | Detektivky, Thrillery a Horory | Horor | Světový horor od BETA Dobrovský naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Publikace: Zelená míle - Stephen King. V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se

zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se

odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni

odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti

zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za

smrt dvou malých dívek. Řekl


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.