Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Stéphane Reznikow: Frankofilství a česká identita (1848 - 1914)

Knihy

Stéphane Reznikow: Frankofilství a česká identita (1848 - 1914)

Hodnocení: 1x
  • 4

Frankofilství a česká identita (1848 - 1914) - Stéphane Reznikow. V dobách habsburské monarchie se Francie začala Čechům jevit jako potenciální spojenec, politický model hodný následovaní, kulturní vzor a kromě toho i jako prostředník začleňování se do západní Evropy. Frankofilství se široce prolnulo s českým ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83819

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Stéphane Reznikow: Frankofilství a česká identita (1848 - 1914)

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 343 Kč

Publikace: Frankofilství a česká identita (1848-1914). V dobách habsburské monarchie se Francie začala Čechům jevit jako potenciální spojenec, politický model hodný následovaní, kulturní vzor a kromě toho i jako prostředník začleňování se do západní Evropy. Frankofilství se široce prolnulo s českým vlastenectvím, což byl v Evropě druhé poloviny 19. století zvláštní úkaz, a proto nebylo pouhým projevem společenského snobismu. Češi svým frankofilstvím čelili poněmčování, vyjadřovali jím pasivní rezistenci k Vídni, » ... a dál?

Produkt Stéphane Reznikow: Frankofilství a česká identita (1848 - 1914)

Stéphane Reznikow: Frankofilství a česká identita (1848 - 1914) - parametry

Název produktu: Stéphane Reznikow: Frankofilství a česká identita (1848 - 1914)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 343 Kč
Maximální cena: 460 Kč
Ušetríte až: 117 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Frankofilství a česká identita (1848 - 1914) - Stéphane Reznikow. V dobách habsburské monarchie se Francie začala Čechům jevit jako potenciální spojenec, politický model hodný následovaní, kulturní vzor a kromě toho i jako prostředník začleňování se do západní Evropy. Frankofilství se široce prolnulo s českým vlastenectvím, což byl v Evropě druhé poloviny 19. století zvláštní úkaz, a proto nebylo pouhým projevem společenského snobismu. Češi svým frankofilstvím čelili poněmčování, vyjadřovali jím pasivní rezistenci k Vídni, využívali ho v politických zápasech mezi stranami a za účelem sebekritiky jím nastavovali sami sobě zrcadlo. Tím vším frankofilství přispívalo k budování národní identity. Zároveň pokládalo základy francouzsko-českého přátelství a podílelo se na přípravě vyhlášení nezávislosti. Dílo historika Stéphana Reznikowa věnované úloze frankofilství při vytváření moderní evropské kultury je doposud nejpodrobnějším průvodcem dějinami vztahu českého národa k Francii v uvedeném období. Frankofilství a česká identita (1848 - 1914) - Stéphane Reznikow od nakladatelství Karolinum v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.