Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Štěpán Balík: Jidiš v židovském etnolektu a moderní židovská identita v Čechách

Učebnice/Odborná literatura

Štěpán Balík: Jidiš v židovském etnolektu a moderní židovská identita v Čechách

Hodnocení: 1x
  • 4

Jidiš v židovském etnolektu a moderní židovská literární identita v Čechách - Štěpán Balík. Informace, že slova chabrus, košer, mešuge, šmé, šoufl pocházejí z jidiš, lze snadno najít v etymologických slovnících. To, že jazyk jidiš, resp. židovská němčina tvoří lexikální základ českého židovského etnolektu, ale ví asi ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.84115
skladem

Jaké má kniha
Jidiš v židovském etnol..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Štěpán Balík: Jidiš v židovském etnolektu a moderní židovská identita v Čechách koupíte i tady

Specifikace Štěpán Balík: Jidiš v židovském etnolektu a moderní židovská identita v Čechách

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 188 Kč

Autor : Štěpán Balík, Informace, že slova chabrus, košer, mešuge, šmé, šoufl pocházejí z jidiš, lze snadno najít v etymologických slovnících. To, že jazyk jidiš, resp. židovská němčina tvoří lexikální základ českého židovského etnolektu, ale ví asi již méně osob. Přitom etnolektální slovní zásobu lze ve stylizované podobě nalézt např. v textech Vojtěcha Rakouse, Karla Poláčka, Norberta Frýda či téměř neznámého Jiřího Krause. Přínosem této monografie není pouze opravený soubor českého židovského etnolektu » ... a dál?

Produkt Štěpán Balík: Jidiš v židovském etnolektu a moderní židovská identita v Čechách

Štěpán Balík: Jidiš v židovském etnolektu a moderní židovská identita v Čechách - parametry

Název produktu: Štěpán Balík: Jidiš v židovském etnolektu a moderní židovská identita v Čechách
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 188 Kč
Maximální cena: 268 Kč
Ušetríte až: 80 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jidiš v židovském etnolektu a moderní židovská literární identita v Čechách - Štěpán Balík. Informace, že slova chabrus, košer, mešuge, šmé, šoufl pocházejí z jidiš, lze snadno najít v etymologických slovnících. To, že jazyk jidiš, resp. židovská němčina tvoří lexikální základ českého židovského etnolektu, ale ví asi již méně osob. Přitom etnolektální slovní zásobu lze ve stylizované podobě nalézt např. v textech Vojtěcha Rakouse, Karla Poláčka, Norberta Frýda či téměř neznámého Jiřího Krause. Přínosem této monografie není pouze opravený soubor českého židovského etnolektu zachyceného v knize Ruth Bondyové Mezi námi řečeno, ale především jeho doplnění o etymologický výklad a rozšíření o informace týkající se distribuce vybraných jidišismů ve středoevropském kontextu (jazyk jidiš ovlivnil polštinu i němčinu včetně němčiny českých Němců). Přestože je tato publikace zacílena na jidišismy v mluvě českých Židů (viz souhrnné zpracování ve slovníčku), autor zároveň sleduje pronikání tohoto jazyka do obecné češtiny i do ostatních nářečí včetně městské mluvy (např. brněnské) a v neposlední řadě také do argotu či tzv. jazyka světských lidí. Vzhledem k tomu, že v češtině dosud není k dispozici kniha mapující jidiš, resp. tzv. jidiškejt, předchází rozboru lexika pojednání o struktuře tohoto jazyka a jeho roli na našem území. Nechybí ani krátký přehled o jidišové literatuře vydané v českých zemích v 17. a 18. století. Jidiš v židovském etnolektu a moderní židovská literární identita v Čechách - Štěpán Balík od nakladatelství v kategorii | | | Judaismus za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.